Adil Karaismailoğlu Ulaşırma Bakanlığına atandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alınırken yerine Bakan Yardımcısı Oflu hemşerimiz Adil Karaismailoğlu atandı.

Adil Karaismailoğlu Ulaşırma Bakanlığına atandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alındı.

Turhan’ın yerine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Oflu hemşerimiz Adil Karaismailoğlu atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde iken istifa eden Adil Karaismailoğlu, 21 Eylül 2019 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atanmıştı.

28 Mart 2020 tarih ve 31082 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2020/108 sayılı kararda şu ifadelere yer verildi;

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkye Cumhuryeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ıncı maddeleri gereği atanmıştır.

27 Mart 2020

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı


Adil Karaismailoğlu Kimdir?

Of’un Saraçlı Mahallesi Nüfusuna kayıtlı olan Karaismailoğlu, 1969 yılında Of’ta doğdu. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı.

26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Karaismailoğlu, 21 Eylül 2019 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atanmıştı. Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 03:12

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil KOÇBIYIKOĞLU
Halil KOÇBIYIKOĞLU - 2 yıl Önce

Allah hayırlı eylesin görevinde başarılar dilerim Allah seni ve tüm yöneticilerimizi adalet icinde görevini yapmanı demenni ederim Allah yar ve yardımcınız olsun inşaAllah

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21