251 hafızdan muhteşem 15 Temmuz koreografisi

Kocaeli’nde 15 Temmuz’un yıldönümünde gerçekleştirilen “Vatan Nöbeti Devam Ediyor” programında, 81 ilden gelen 251 hafız 'Önce Vatan Dediler' yazarak Türkiye haritası oluşturdu. Hafızlar, 251 şehit için 251 bin Yasin okuyup, okudukları hatimlerin duasını da etti.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Müftülüğü tarafından düzenlenen program, Milli İrade Meydanı’nda vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

 

TÜRKİYE HARİTASI YAPTILAR

Gece boyu devam eden programa Türkiye genelinde 81 ilden gelen 251 hafızın yaptığı gösteri damga vurdu. 15 Temmuz darbe gecesinde şehit olan isimlerin anısına bir gösteri düzenleyen hafızlar, beyaz cüppelerini giyerek kırmızı zemin üzerine “Önce Vatan Dediler” yazdı. Arkasından Türkiye haritası ve içinde de ay yıldız yaptı. 6 dakika süren gösteri izleyicilerden büyük beğeni aldı.

 

251 BİN YASİN

15 Temmuz şehitlerini anmak üzere Türkiye’nin 81 ilinden Kocaeli’ne gelen hafızlar, vatandaşların da katılımıyla 251 şehit için 251 bin Yasin-i Şerif okudu. Daha önce şehitler için okunan hatimlerin son cüzü de Kocaeli’nde Fevziye Camii’nde kılınan sabah namazı sonrasında okunarak duası yapıldı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21