Usta; Trabzonspor’da yeni bir çağ başlayacak

18 Mayıs’ta yapılacak olan kongrede Trabzonspor Kulübü Başkanlığı için adı geçen, Trabzon’un yetiştirdiği başarılı iş adamı Medikal Park Hastanelerinin sahibi Muharrem Usta adaylığını açıkladı.

Usta; Trabzonspor’da yeni bir çağ başlayacak

Spora verdiği destekle ve sağlık sektöründeki yatırımlarıyla Türkiye’ye hizmet eden İşadamı Muharrem Usta, Trabzonspor’u bir dünya kulübüne dönüştürmek için harekete geçtiklerini açıkladı.

 

Grand Zorlu Otel’de bugün gerçekleşen basın toplantısında adaylığını resmen açıklayan Muharrem Usta, Trabzonspor Kulübü’nü bir dünya kulübü yapmak için elini taşın altına koyduğunu söyledi.

 

Trabzonspor’u, hem taraftarının hem de Türkiye’nin gurur duyduğu bir takıma dönüştürmek için yola çıktığını vurgulayan Usta, hedeflerini ve planlarını şu başlıklarla açıkladı:

 

 

YIKIP YENİDEN YAPMAYA GELDİM

 

TRABZONSPOR’DA YENİ BİR ÇAĞ BAŞLAYACAK

 

STATÜKOYU YIKMAK İÇİN GELİYORUM

 

TRABZONSPOR’U SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL

DÜNYA KULÜBÜ YAPACAĞIZ

 

TRABZONSPOR’U DÜNYA BÜYÜĞÜ YAPACAĞIZ

 

TARİHİMİZLE ÖVÜNEREK YERİMİZDE SAYAMAYIZ

 

KÜÇÜK HEDEFLERİ BIRAKALIM

 

BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜMÜZ BAŞLADI

 

TRABZONSPOR’U BİR ŞİRKET GİBİ YÖNETECEĞİM

 

TRABZONSPOR DÜNYAYLA YARIŞMALI

 

BİZİM İÇİN DÖRT BÜYÜK YETMEZ

BİZ DÜNYA BÜYÜĞÜ OLMAK İÇİN BURADAYIZ

 

 

İşte Usta’nın açıklamaları;

 

ÖNEMLİ OLAN KALICI İZ BIRAKMAK: Trabzonspor markası dev bir marka. Bu kulüp büyük işler başarmış. Tarihimize dönüp baktığımızda dönüm noktalarımız var. İz bırakan başkanlarımız, maçlarımız var. İz bırakmak çok önemli; yıllar sonra hala o izler gerçek değerini taşıyorsa, üstü küllenmemişse, üstüne beton dökülmemişse değerli olan, kalıcı olan iz o izdir.

 

TARİHİMİZDE SİLİNMEZ İZLER VAR: Herkes iz bırakır; kulüpler, işadamları siyasetçiler iz bırakır. Trabzonspor’un da kalıcı olan izi var;  logosu, amblemi, şampiyonlukları ve başarılarını kimse silemez. Tarihimiz işte böyle bir tarih.

 

DEV MARKADA BİRAZ HÜZÜN VAR: Gururla bakılan, her bakıldığında heyecanla sahip çıkılan bir markadan bahsediyoruz. Ortak değerimiz büyük Trabzonspor. Ama markamızda biraz hüzün var. Bölge halkı ve ülkenin dört bir yanına dağılmış insanlar biraz hüzün içerisinde; çünkü onlar tarihine baktığında, o izlerin üzerine yeni büyük izlerin gelmesini bekliyorlar.

 

BÜYÜMEK DİYE BİR GERÇEK VAR DÜNYADA: Son 10 yıla 15 yıla bakalım; Türkiye büyümüş, şirketler büyümüş. Dünyada çok büyük atılımlar yapan spor kulüpleri var. Taraftar sayıları, ekonomik güçleri büyümüş. Büyümek diye bir gerçek var bütün dünyada. O büyük vizyona, o büyük deneyime, o dünya üzerinde sınır tanımayan medeniyet algısına sahip olmayan yönetimler; ne şirketleri ne kulüplerini ne ülkelerini taşıyabilir. Ben Muharrem Usta olarak diyorum ki; en çok büyüyen hangi spor kuruluşuysa, dünyanın neresindeyse, Trabzonspor dünyanın zirvesinde olmak zorunda.

 

ANADOLU TAKIMI OLMAK BİZE YETMEZ: Trabzonspor bir Anadolu takımı asla ve asla değildir. Trabzonspor, Türkiye'nin sadece 4 büyüklerinden birisi de değildir. Trabzonspor bazılarına bu şekilde yeterli gelebilir ama benim için yeterli değildir. Büyük ve zirvede olmak, küçük vizyonlu insanların yapabileceği insanların yapacağı işler değildir. Büyük vizyonu olan insanlar sınır tanımazlar. Türkiye'de yine fırtınalar estiren şanlı tarihindeki gibi Türkiye'de fırtına gibi esen bir Trabzonspor bana yetmez. Trabzonspor'a dünya vizyonu lazım.

 

TARİHİMİZLE ÖVÜNEREK YERİMİZDE SAYAMAYIZ: Biz hala Şanlı Trabzonspor'un başarıları ile övünüp yerinde saymamalıyız. Geçmiş başarılarla bugünü kurtaramayız. Tarihle övünmek, artık Trabzonspor'a büyük zararlar vermemektedir. Bunu irkilerek anlamak zorundayız.

 

KÜÇÜK HEDEFLERİ BIRAKALIM ARTIK: Başarıya, azme ve kararlığa sahip olan 5 adam ülkeyi, 1 adam dünyayı değiştirir. Eğer Türkiye ekonomik ölçekte dünyanın en büyük 16. ekonomisi ise sporda biz bunun çok daha ötesinde olmak zorundayız. Ülkemizde var olan tüm kulüplerin, Türkiye markasına katkısı, ilk beşteki spor ülkesi hedefiyle yola çıkanlar gerekmektedir.

 

SORUN TEKNİK DİREKTÖR DEĞİL VİZYON SORUNU: Trabzonspor’un sorunu teknik direktör ve futbolcu sorunu değildir. Bunlar günü kurtaran sıradan işlerdir. Sorun; bir yönetim, bir vizyon sorunudur. Trabzonspor'un sorunu; büyük olmanın ne demek olduğunun gerekliliğini yerine getirmemektir.

 

STATÜKOYU YIKMAK İÇİN BU İŞE SOYUNDUK: Trabzonspor’un yönetim tarzını, kulüp anlayışını, organizasyon yapısını, statüko haline gelmiş yapısını yıkmak, yerle bir etmek için bu işe soyunduk.

 

BU ZİHNİYETLE DAHA ÇOK KONGRE YAPARIZ: Sizin organizasyonunuz sağlıklı bir şekilde dizayn olursa; yönetime gelen her kimse, en üstten en alttaki çalışanına kadar büyük dünya markası yaratabilir. Bunun içeriğini hep beraber paylaşmazsak, bu tarz kongreleri daha çok yaparız ama yerimizde sayarız.

 

DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLCULUĞA ÇIKTIK: Ben bu göreve talip olmak için 2.5 yıl için yola çıktım. Ben Trabzonspor sevdalısıyım. 2.5 sene önce bu işe karar verdiğimde ‘benim sıram geliyor, kulübe destek olunması gerekir’ dedim ve kulübe kaydımı yaptırarak bu yolculuğa başladım. Bundan sonra dönülmez bir yolculuk, büyük yürüyüş başladı. Bu yürüyüşü ben ve arkadaşlarım başlatmış durumdayız. Yarışın layıkıyla yapıldığı, rekabetin en üst düzeyde olduğu bu adaylardan hangisi gelirse gelsin; bu büyük Trabzonspor'dan geriye dönüş yok diyebileceğimiz bir yolculuk başlıyor.

 

DURMAK DÜŞMEK DEMEKTİR: En önemli şey yarışın başlaması ve aralıksız devam etmesidir. Durmak, düşmek demektir. Siz durursanız başkaları yol alır, siz geride kalırsınız. Biliyorum bu yolculuk zor.

 

AYAKLARIMIZ YERE BASACAK: Kulübümüzün yıllık gelirinin üç katı borcu var. Böyle bir kulübü ayağa kaldırmak için bu kadar iddialı olmakla birlikte ayaklarımız yere basacak. Birisi bir anahtar diyorsa üç anahtar vaat eden bir lider olmayacağım. Başkaları gibi de bu ‘kulübün şu andaki durumu kötü. Hadi bakalım arkadaşlar bunu nasıl kim kaldırır’ diyerek sızlanacak birisi değilim.

 

TRABZON İÇİN YENİ BİR ÇAĞ BAŞLAMALI: Trabzonspor’da bir çağın değişmesi gerekiyor. Yönetim kurulunda kimler yer alacak bunlarla ilgili ince eleyip sık dokuyorum. Yeni bir jenerasyona ihtiyaç var. Bu jenerasyona ayak uyduracak, büyük düşünecek arkadaşlarla yola çıkacağım. Büyük Trabzonspor için, dünya kulübü Trabzonspor için emek vereceğiz.

 

FUTBOLCUYLA YEMEK YEMEKLE YÖNETİCİLİK OLMAZ: Trabzonspor dördüncü büyük müdür değil bunun bir anlamı yok. Trabzonspor, dünya ile yarışırsa büyüktür. Türkiye'deki binlerce şirket var. Bu şirketlerden birisi de Trabzonspor Anonim Şirketidir. Şirket, şirkettir! Herhangi bir şirketi yöneten her şirketi yönetir. Futbol, tekstil, market fark etmez… İyi yönetmek bambaşka bir meziyettir. Kulüp başkanının futbolcu ile görüntü vermesi ile uğraşmayacaksınız. Bunlarla büyük yöneticiler uğraşmaz. Hala kulüp başkanları, teknik direktörlerin işlerine karışır, mesaj atar… “Bunu değiştir, santrafor niye değişmedi’ der… Böyle bir durum dünyada yok!

 

BİZİM ÖRNEĞİMİZ DÜNYA DEVLERİ: Türkiye'nin en profesyonel kulübü Trabzonspor olacak. Borussia Dortmund, Real Madrid, Barcelona, Bayern Münih… Şu anda kendi şirketlerimde çalışan arkadaşlarım bu kulüplerle görüşüyorlar. Bu dünya kulüplerinin yönetim yapılarını inceliyorlar. Çünkü Trabzonspor da artık bu ayarda bir kulüp olmalı diye düşünüyoruz.

 

HER ŞEYİ YENİDEN ORGANİZE EDECEĞİZ: Ben statükoyu yıkmak için geliyorum. Trabzonspor'u bölgenin ülkenin büyük kulübü olmaktan çıkartmak zorundayız. Birilerine inat söylüyorum. Ben ve ekibimin olduğu yerde herkes bunu görecek. Ben kulübe de bir şirket olarak bakıyorum. Seçimden en fazla iki ay sonra Trabzonspor profesyonel yapıya kavuşacak. Yeniden organize edeceğiz her şeyi. Bunu yapmak için mangal gibi yürek gerekir. Yıllar yılı bu başarı için emek sarf eden, başarı için adım adım çıkan bir başkan adayının sözüdür bu. Ben galeyana gelip bende şunu yapacağım diyecek birisi değilim ben. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

TRABZON SPOR İNŞALLAH 1975 YILLARA GELİR VE 3 YIL ÜST ÜSTE ŞAMPIYON OLUR ALLAH KOLAYLIK VERSİN TÜM YÖNETİME BAŞARILAR DİLERİM.

TRABZON SPOR
TRABZON SPOR - 9 yıl Önce

DEĞERLİ BAŞKAN ADAYLARI EĞER GERÇEKTE ŞAMPİYON OLMAYI İSTİYORSANIZ ÖNCELEKLE HİÇ YABANCI FUTBOLCU VE ANTRÖNER ALMAYIN KENDİ ÖZ EVLATLARINIZLA BAŞLAYIN VE ŞAPIYONLUĞA DEVAM.ÇÜNKÜ BUNU L975 YILINDAN SONRA TRABZON SPOR YAŞAMIŞTIR EYVALLAH.

Fatih Öztürk
Fatih Öztürk - 9 yıl Önce

Trabzonspor basket takımından çektiğin sponsorluk yüzünden küme düştük.hiç vakit kaybetmeden galatasaraya sponsor oldun.seni bilen bilir.ak partinin yanaşmalarına oy moy yok.hadi şimdi arkadaşın tayyip erdoğanın yanına hadi yallah.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21