banner80

Zulme uğrayanlara sahip çıkanın yanında yer alalım

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Geleneksel Ramazan etkinlikleri 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımının konseriyle başladı.

Zulme uğrayanlara sahip çıkanın yanında yer alalım
banner71

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerinin açılışında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Benim hemşerilerime arzım odur ki kimin Müslümanlara sahip çıktığını, kimin vatanımızın birliğine sahip çıktığını hiç unutmayalım. 24 Haziran’ı da unutmayalım. Müslümanlara, zulme uğrayanlara kim sahip çıkıyorsa onların yanında yer alalım” dedi.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin her yıl mübarek Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği Ramazan etkinlikleri dün akşam 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) başladı. Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımının konseriyle başlayan etkinliklere Trabzonlular yoğun ilgi gösterdi.

 

Ramazan Etkinliklerinin açılış programında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kudüs’ün Müslümanların idaresine muhakkak kavuşacağını söyledi. Katil ve korkak israilin gerçekleştirdiği katliamları şiddetle telin ettiklerini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Biz inanıyoruz ki bu teröristler hiçbir zaman başarılı olmayacaklar. Biz inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların idaresinde her inanışa verdiği hürriyetle birlikte o vaat edilen günlere tekrar kavuşacak. Yeter ki biz azmimizi kaybetmeyelim. Gerek Filistin’de yapılan zulümde, gerek İslam coğrafyasının her alanında yapılan katliamlarda ve hatta dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören insanlara sahip çıkmakta olan Türkiye Cumhuriyeti, aziz milletimiz onlara sahip çıkmasının yanı sıra mukaddesatımıza, milliyetimize, devletimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmakta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın o fedakâr yüreğiyle yoluna devam etmektedir. Benim bütün hemşerilerime arzım odur ki kimin Müslümanlara sahip çıktığını, kimin vatanımızın birliğine sahip çıktığını hiç unutmayalım. Zor günler yaşadığımız 2018’de 24 Haziran’ı da unutmayalım. Bize kim sahip çıkıyorsa, Müslümanlara, zulme uğrayanlara kim sahip çıkıyorsa onların yanında yer alalım” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerinin ilk akşamında mehteran ve Türk tasavvuf musikisi konserinin ardından sema gösterisi ve Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Gecede araştırmacı-yazar Abdurrahman Dilipak söyleşi programıyla Trabzonlularla birlikte oldu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21