banner80

Yetimler Büyükşehirin iftarında buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından gerçekleştirilen iftar programı ile 1000 yetim çocuk devlet erkânıyla birlikte oruçlarını açtı.

Yetimler Büyükşehirin iftarında buluştu
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kardeşlik sofrasını bu kez yetimler için kurdu. Ramazan’ın 15’inci günü olan Dünya Yetimler Gününde Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından gerçekleştirilen iftar programı ile 1000 yetim çocuk devlet erkânıyla birlikte oruçlarını açtı.

 

 

SUSKUN DÜNYANIN

HÜR SESİ OLDUK

İftarın ardından çocuklara seslenen AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Türkiye’nin sürdürdüğü sosyal çalışmalara değindi. Cora, “Türkiye olarak son 16 yılda her zaman mazlumların yanında olduk. Kimsesizlerin kimsesi olduk. Suskun dünyanın hür sesi olduk. Şu anda da nerede bir mazlum varsa onların yanında yer alıyoruz. Yetim denildiğinde yüreğimiz ayrı bir titremektedir. Çünkü biz yetim bir Peygamberin (S.A.V.) ümmetiyiz. Sadece Türkiye’de değil dünyanın neresinde bir mazlum varsa hemen yanına koşmakta hiç tereddüt etmedik. Milli gelirine oranla en fazla yardım yapan ülkeyiz. Sizlerden aldığımız dualarla ayaktayız. Bu kadar yaşadığımız badireleri başka türlü atlatabilmemiz mü?” diye konuştu.

 

YETİMLERİMİZ EN DEĞERLİ

VARLIKLARIMIZDIR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Seyfullah Kınalı da katılımlarından ötürü yetim çocuklara teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesinin her zaman yetim, öksüz ve mağdurun yanında yer aldığını kaydeden Kınalı, “Yetimlerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlara hizmet edebilmek bizim için şereflerin en büyüğüdür” dedi.

 

İNŞALLAH YETİMLERİMİZE

KARDEŞ OLABİLİRİZ

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır da konuşmasında dinimiz ve ecdadımızın yetimlere verdiği önemi ifade etti. Çakır, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) yaşıtları oyun oyarken bir başına oturan bir çocuk görüyor. Soruyor, ‘sen niye burada tek başına duruyorsun?’ Diyor ki çocuk, ‘benim babam savaşta şehit oldu. Ben yetimim.’ Resulullah (S.A.V.) diyor ki, ‘senin annen Hz. Hatice (r.a.), ablan Hz. Fatıma (r.a.) ve ben (S.A.V) babam olsam kabul eder misin?’ diyor. ‘Kabul ederim ya Resulullah (S.A.V.) diyor çocuk. Efendimiz (S.A.V.) de onun Üzeyir olan ismini Beşir olarak değiştiriyor. Bizim dedelerimizde yıllarca Osmanlı’da yetim kalan evlatlarımıza hep sahip çıkmıştır. Bugün devletimiz Somali’deki, Suriye’deki, memleketimizdeki yetime fakire garip gurabaya sahip çıkıyor. İnşallah bizde yetimlerimize Hz. Fatıma (r.a.) gibi kardeş oluruz” ifadelerini kullandı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21