Varlıbaş’tan Yomra’ya Sanayi Sitesi

Yomra Belediyesi ve Varlıbaş Holding işbirliği ile Yomra’da yapılacak olan Sanayi Sitesinin tanıtım toplantısı Novotel’de yapıldı.

Varlıbaş’tan Yomra’ya Sanayi Sitesi

Yomra Belediyesi ve Varlıbaş Holding işbirliği ile Yomra’da yapılacak olan Sanayi Sitesinin için tanıtım toplantısı düzenlendi.

 

Novotel’de düzenlenen tanıtım toplantısına Devlet Eski Bakanı Eyüp Aşık, Trabzon Eski Milletvekili Avni Akkan, Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Varlıbaş Holding Ceo’su Erdinç Varlıbaş, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon’u önemli turizm organizasyonlarında yurtiçi ve yurtdışında temsil eden Yomra Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Gümrükçüoğlu, Kaçkar Tv Genel Müdürü Osman Delihasan ile çok sayıda bürokrat ve iş adamı katıldı.

 

Projenin anlatıldığı tanıtım filmi ile başlayan toplantıda projenin tanıtımını Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu yaptı.

 

Varlıbaş, “Hiç bir zaman doğduğumuz topraklarda ilişkimizi koparmadan, memleketimizi unutmadık ne yapabileceğimizi düşünerek, bir şeyler yapmaya çalıştık. Şimdi kısmet oldu, nasip oldu Sayın Başkanımız İbrahim Sağıroğlu’nun 10 sene önce büyük gayretle sahip olduğumuz bu arsada Trabzon’umuza değer katacak, ekmek kapısı olacak, istihdam sağlayacak, bereket getirecek, huzur getirecek ve konsepti ile çok tenkit edilen yüksek yapılar yerine yatay yapılar oluşturan tarzıyla büyük takdir alacak. Biz her zaman yaptığımız işi en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olduk. Trabzon için büyük nimet bundan sonrası arsa kıtlığından dolayı olabilecek gibi görünmüyor” dedi.

 

Başkan İbrahim Sağıroğlu ise toplantıda yaptığı konuşmada; “Bugün Yomra’mız için önemli bir gün biz marka ilçe olma yolunda emin adımlarla devam ediyoruz. Bunu turizm, eğitim sektörü ile ilçe olarak devletimizden alınacak bütün yatırımları aldık” dedi.

 

Proje hakkında kapsamlı bilgiyi ise Varlıbaş Holding Ceo’su Erdinç Varlıbaş verdi. Erdinç Varlıbaş, “Biz bu projeyi yapmaya karar verdiğimizde toplantı odasında ilk konuştuğumuz şey bu görüntü değildi. Dedik ki, Türkiye’de sanayi siteleri var gezdikte onları gidip gördüğümüzde insanın içini açan, insanı oraya çeken yerler değil halbuki insan ekmeğini ve parasını orada kazanıyor yoruluyorsunuz. O yorgunlukla evinize dönüyorsunuz toplantıda ilk dedik ki biz burayı nasıl güzelleştiririz. Toplantıda ilk konuştuğumuz sosyal donatılarıydı burayı öyle bir tasarlayalım ki eczanesinden, kuaförüne, günlük ihtiyaçlarını burada temin edebilsinler diye düşündük. Biliyorum ki bir yatırım yapmak kolay değil ama burada büyük fırsat var o fırsatı sizlerin anlayacağını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Haber-Foto-Video: Arif Azak

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21