Trafikte öncelik artık yayaların olacak

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan uygulama kapsamında öğrencilere ve yaşlılara yaya geçitlerinin kullanımı ile ilgili uygulamalı eğitim verildi.

Trafikte öncelik artık yayaların olacak

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu’nun “Artık yaya öncelikli bir trafik olacak” açıklamasının ardından harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde uygulamalara başladı.

 

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamalar kapsamında öğrencilere ve yaşlılara yaya geçitlerinin kullanımı ile ilgili uygulamalı eğitim verildi.

 

İl genelinde özellikle okulların bulunduğu bölgelerde, trafik bilincini artırmak amacıyla, eğitici ve bilinçlendirici uygulama programı düzenlendi.

 

Trafik Şube Müdürlüğünde görevli çok sayıda trafik polisinin katıldığı uygulamada, öğrencilere ve vatandaşlara, yaya geçitlerinin kullanımı ve önemi, emniyet kemeri kullanımı, trafik ışıklarının ihlali durumunda meydana gelebilecek kazalar, seyir halindeyken cep telefonu kullanımı ve hız limitleri ile ilgili bilgilendirme çalışması yapıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21