banner80

Trabzon’da Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortahisar Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Trabzon’da Öğretmenler Günü kutlandı
banner71

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortahisar Belediyesi tarafından kutlama programı düzenlendi.

 

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekti.

 

Konuşmasında kendi öğretmenlerini hiçbir zaman unutmadığını kaydeden Gümrükçüoğlu, “24 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliği kabul ettiği tarihtir. Bizi eğitenler, tabiri caizse bizi bir hamur gibi alıp yoğurup, insan eden öğretmenlerimiz gözlerimizin önünden geçiyor. Cudibey Ortaokulu eskiden ilkokuldu. Ben ilkokula orada başladım. Orada uzun yıllar müdürlük yapmış olan muhterem Abdurrahman Serdar hocamızı dün ahirete yolcu ettik. Bizleri yetiştirmiş olan, ahirete eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. İlkokulda Oya Öğretmenimi, yine İlkokuldaki Nidai Karsan öğretmenimi hiç unutmuyorum. Mekânları cennet olsun. Trabzon Lisesindeki rahmetli İsmail Hakkı Berkmen hocalarımızı, Fahri bey hocamızı, üniversitedeki Ahmet Saka hocamızı hepsini, annelerimiz babalarımız kadar, hatta onlardan fazla bizde emeği olan öğretmenlerimizin değerini hiçbir zaman unutmuyoruz, unutmayacağız. Onların bize öğrettikleri muhakkak zamanın en modern bilim ve öğretisiydi ama aynı zamanda da eğitiyorlardı. Bizi iyi insan olabilmemiz için eğitiyorlardı. Annemiz, babamız bizleri onlara teslim ediyordu. Hepimiz biliyoruz ki hiçbir öğretmen, hiçbir öğrencisinin, hiçbir kötülüğünü, hiçbir zaman istemez. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. İyi ki varsınız” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21