Trabzon’da Gün Batımı konulu fotoğraf sergisi

Ortahisar Platformu tarafından düzenlenen "Trabzon'dan Gün Batımı" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren 36 eser, düzenlenen sergiyle Trabzonlularla buluştu.

Trabzon’da Gün Batımı konulu fotoğraf sergisi

Ortahisar Platformu tarafından düzenlenen "Trabzon'dan Gün Batımı" konulu fotoğraf yarışmasında ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan 36 eser, düzenlenen sergiyle Trabzonlularla buluştu

Ortahisar Platformu Başkanı Murat Zeki Solak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül töreni ve sergiye, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

ÖNEMLİ HİZMETLER YAPACAKLARINA İNANIYORUM

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu sergi açılışında yaptığı konuşmada, “Ortahisar Platformu nispeten genç ama çok önemli hedefleri olan bir sivil toplum kuruluşu. Ortahisarımıza çok çok önemli hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Şanslı bir ilde yaşıyoruz. Trabzon gerek tarihi derinliği, gerek kültürel ve doğal zenginlikleri ile bilinen, Türkiye ve dünya çapında takdir edilen, bu nedenle de çok ziyaret edilen bir şehir. Dolayısıyla böyle bir şehirde yaşıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDERİM

Ortahisar Platformu’na çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Zorluoğlu, “Göreve başladığımız günden itibaren sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve diğer paydaşlarımızla şehrimizin gelişmesi ve kalkınması noktasında her türlü iş birliğini sonuna kadar kullanmaya çalışan bir yönetim anlayışına sahibiz. Ortahisar Platformu’nun şehrimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve turizm anlamında gelişmesi, kalkınması için yapacakları her türlü projeye elimizden geldiğince katkı yapmaya çalışacağımızı da belirtmek istiyorum. Trabzon çok güzel bir şehir. Eminim jüri, dereceye giren fotoğrafları seçerken çok zorlanmıştır. Emeği geçen bütün platform yöneticilerini ve fotoğraf sanatçılarımızı tebrik ediyorum” dedi.

36 ESER SERGİLENDİ

Instagram üzerinden gerçekleştirilen ve 200'ün üzerinde fotoğrafın gönderildiği yarışmanın jürisinde; Ortahisar Platformu Sanat Komisyonu Başkanı İsmail Kansız, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Oğuzhan Hacısalihoğlu, fotoğraf sanatçısı Ali Kahveci ve Erdoğan Öğretmen, Trabzon Fotoğrafevi Derneği’nden fotoğraf sanatçısı Şenol Erdener yer aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 36 eser sergilenmeye değer bulundu. Yarışmada Murat Yanık birinci, Cemal Çolak ikinci, Kemal Yanık ise üçüncü oldu.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21