Trabzon’da 1 Mayıs böyle kutlandı

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle İstanbul’da düzenlenen etkinlikler savaş havasında geçerken Trabzon’da düzenlenen etkinlikler bayram havasında geçti.

Trabzon’da 1 Mayıs böyle kutlandı
HABERİN GALERİSİ
Trabzon'da 1 Mayıs

Trabzon'da 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi Bayramı yurdun dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle kutlanırken Of’ta ise herhangi bir etkinlik düzenlenmedi.

 

İstanbul’da düzenlenen etkinlikler savaş havasında geçerken bir çok ilde ve Trabzon’da düzenlenen etkinlikler bayram havasında geçti.

 

Trabzon’da her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet Caddesi’nden  Atatürk Alanına kadar olan güzergahta yürüyüş düzenlendi.

 

Trabzon ve çevre illerden bir çok işçi sendikasının katıldığı 1 Mayıs yürüyüşüne ilgi yoğun oldu. Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler herhangi bir olay ihtimaline karşılık hem yürüyüş güzergahında hem de miting alanında geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

Trabzon’da ki 1 Mayıs etkinliğinde işçi ve memur sendikalarının yanı sıra bir çok öğrenci örgütü ve sivil toplum kuruluşu da yerini aldı.

 

Tes-İş Sendikası olarak yürüyüşe tam kadro katılan Karadeniz Bölgesinin deneyimli ve birikimli Sendikacısı Tes-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Cengizhan Gündoğdu yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada; “Trabzon’da 1 Mayıs her yıl günün anlamına ve önemine uygun olarak kutlanıyor tüm katılımcıları tüm katkı sağlayanları kutluyorum. Trabzon’da 1 Mayısı bayram havasında kutladık üyelerimize de ayrıca gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tes-İş  Sendikası Trabzon Şube Başkanı Cengizhan Gündoğdu, Şube Sekreteri Ayhan Saka, Şube Mali Sekreteri Şükrü Kurt, Şube Teşkilat Sekreteri Münip Koç ve Şube Eğitim Sekreteri Asım Günay yürüyüşün ardından üyelerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Haber-Foto: Arif AZAK

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21