Trabzon Valisi Kızılcık için veda yemeği

Merkez Valiliğine atanan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, düzenlenen veda gecesi ile Trabzon’a veda etti.

Trabzon Valisi Kızılcık için veda yemeği

2013 Yılı Yaz Dönemi Valiler Kararnamesi ile Trabzon Valiliği görevinden Merkez Valiliği görevine atanan Vali Dr. Recep Kızılcık, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sahil Tesisleri’nde düzenlenen veda yemeği ile Trabzon’a ve Trabzonlulara veda etti.

 

KTÜ Rektörü Oflu Hemşerimiz Süleyman Baykal’ın ev sahipliğini yaptığı yemeğe Trabzon’un üst düzey bürokrat ve yöneticilerinin yanı sıra Of Kaymakam Vekili Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları ve Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar katıldı.

            

TRABZON YAŞANILABİLİR BİR ŞEHİR

Yemekte konuşan Vali Kızılcık, “Yeni bir başlangıca yelken üzere olduğumuz bu dönemde bizleri yalnız bırakmayıp, Trabzon’umuzun kadirşinaslığını, misafirperverliğini bir kere daha gösterdiğiniz için şahsın ve ailem adına sizlere teşekkür ediyorum. Bizler devlet görevlileri olarak vatandaşın hizmetkarlarıyız. Tüm vaktimizi sizlerin rahatı ve iyiliği için harcıyoruz. İnşallah görevimizi layıkıyla yapmışızdır. Sizlerin hoşgörüsü, misafirperverliği ve kadirşinaslığı sayesinde, başta belediyemiz olmak üzere, üniversitemiz, sanayi odamız, borsamız ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla bir takımın aynı oyuncuları gibi aynı hedefe ulaşmak için gayret ettik. Trabzon bu sinerji ile ülkemizin yaşanılabilir ilk şehirleri arasında olmuştur. Bana bu onuru yaşatan tüm Trabzonlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bana Trabzon’da 4,5 yıl görev yapma fırsatı veren Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederken, Allah’a da şükrediyorum” dedi.

           

Sosyal sorumluluk projelerini başarıyla yürüten eşi Sema Kızılcık’a da teşekkür eden Vali, ‘Kimsesizlerin kimsesi olma noktasında bana büyük destek olan eşime çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımın sağlıklı ve eğitimli bir şekilde yetişmelerinde emeği geçen başta okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve zengin kültürü olan tüm Trabzonlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Nerede Trabzon ve Trabzonspor ismi geçerse bu şehrin tanıtımı ve gelişmesi için enerjimi harcayacağımın sözünü veriyorum” diye konuştu.

           

TRABZON BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLADI

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, “Bu akşam burada büyük bir Trabzon birlikteliği var. Bu birlikteliğin mimarı sayın Valimizdir. Bu birlikteliği Trabzon’da bulunduğu süre içersinde oluşturdu ve bizzat kendisi de yaşadı. Bir vali düşünün Trabzon’un tüm dinamiklerini bir araya getirerek 4,5 yıl boyunca güzel bir birliktelik oluşturmuştur. Bir vali düşünün ki, biz meydan parkını düzenlemeye kalkıyoruz, çeşitli engellemelerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Ama Vali, ‘Sen karışma, yap, yürü’ diyor. Bir vali düşünün lojistik merkezin lokomotifi oluyor. Ben eminim ki, valimiz gideceği yerde de Trabzon’un kazanımı için gayret gösterecektir. Tüm belediye başkanlarım adına da söylüyorum. Böyle bir vali ile çalışmaktan iftihar ediyoruz. Trabzon’dan daha büyük fonksiyonları olacak bir göreve gideceğine inancım tamdır. Trabzon onu çok sevdi, onu ailesiyle birada yaşamaya davet ediyoruz. Onu hiç unutmayacağız” dedi.

           

ONUN VARLIĞINI HER ZAMAN HİSSEDECEĞİZ

Vali yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, “Trabzon’un sevdasından, herkesle kurduğu sıcak diyalogdan, yöneticiliğinden, devlet adamlığından çok etkilendim. Kentin her alanında çok önemli projeler gerçekleştirdi. Eğitimden, sağlığa, asayişten, altyapı yatırımlarına kadar her alanda bir orkestra şefi gibi olmuştur. Onun varlığını her zaman hissedeceğiz” dedi.

 

BU AYRILIK BİZİ ÜZDÜ

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Valimizin aramızdan ayrılışı bizleri üzmüştür. Valimizin önderliğinde yaptığımız yurt dışı ziyaretleri sayesinde Trabzon’umuzun ufku açılmış, bu görüşmelerde önemli konular ele alınmış ve çeşitli projelerin hayata geçirilmesi sağlanmıştır. Trabzon’un tanıtımı anlamında Valimizin gayretini anlatmaya gerek yok. Sosyal, kültürel ve ekonomiye katkı sağlayan projelerin hayata geçmesinde Valimiz şehrin tüm dinamikleri ile tam bir uyum içinde çalışmıştır” dedi.

    

BAŞKAN SARAL’DAN TEŞEKKÜR

Yemekte Vali Kızılcık ile sohbet eden Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of'a ve Trabzon'a yapmış olduğu katkılar nedeniyle Vali Kızılcık’a ve eşi Sema Kızılcık'a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından valilik çalışanları, kaymakamlar, belediye başkanları, işadamları, esnaflar Vali Kızılcık’a hizmetlerinden dolayı plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 9 yıl Önce

SAYIN VALİM OF HAVADİS ARACILIĞI İLE TRABZO İLİNE VERMİŞ OLDUĞUNUZ HİZMETLERDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDER,İLERKİ YILLARDA CENABI ALLAH İZİN VERİRSE İNŞALLAH ZATİ-ALİNİZİ YİNE BİR BAŞKA İLDE VALİ GÖRMEK NASIP OLUR.SAĞLIKLI VE MUTLU YILLAR DİLEKLERİMLE SAYGILAR SUNARIM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21