Trabzon Şehit Eren Bülbül için koşuyor

Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilecek ve şehid Eren Bülbül anısına “Eren İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenecek olan 38’inci Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, 3’üncü 10 km Koşusu ve 23’üncü Halk Koşusu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek.

Trabzon Şehit Eren Bülbül için koşuyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trabzonlu ünlülerin gönüllü olarak rol aldığı tanıtım filmleri ile ülke genelinde en iyi şekilde duyurulan Maraton ve Halk Koşusu için yapılan çalışmalar sonuçlarını verdi. Bu önemli spor organizasyonlarına katılım için başvurular rekor seviyeye ulaştı.

 

2017 yılında Yarı Maraton ve 10 km Koşusuna 348 lisanslı sporcu katılırken Pazar günü yapılacak olan organizasyon öncesinde bu sayı şimdiden 600’ü aştı. Lisanslı sporcuların katılım gösterebildiği Yarı Maratona dünyanın birçok ülkesinden katılım yaşanıyor. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, Uluslararası Yol Yarışları Birliğine üye olduğundan Atletizm Federasyonunun uluslararası takviminde yayınlanması nedeniyle tüm dünyada atletler tarafından takip edilebiliyor. 12 ile 90 yaş arasındaki isteyen herkesin katılım gösterebildiği Halk Koşusuna katılmak isteyenler için kayıtlar yarış öncesinde gerçekleştirilecek.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede tüm Trabzon’u şehid Eren Bülbül için koşmaya davet etti. Gümrükçüoğlu, “Pazar günü Eren’imiz için, tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için, Afrin’e huzur getirmek için sınırlarımızın ötesinde canlarını ve kanlarını ortaya koyan aslanlarımız için koşacağız. Tüm halkımızı bu önemli etkinliğe katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

Öte yandan bugün gerçekleştirilecek olan spor organizasyonları nedeniyle Reşadiye Kavşağı ile Beşirli Mahallesi arasındaki iç yol 08.00-12.00 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21