Trabzon Günleri 14 -17 Ekim'de Yeni Kapı'da

TDF’nin organize ettiği ve bu yıl Trabzon'un Fethi'nin 560. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler 14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Trabzon Günleri 14 -17 Ekim'de Yeni Kapı'da

Trabzon Dernekler Federasyonu organize ettiği ve bu yıl Trabzon'un Fethi'nin 560. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Yeni Kapı etkinlik alanında gerçekleştirilecek etkinlikler 14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Trabzon'un fethinin gerçekleştiği tarihler arasında düzenlenen etkinlikler, geçen yıl pandemi dolayısı ile yapılamamıştı.

Bu yıl fethin 560. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek organizasyona Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi destek vererek etkinliğin gerçekleşmesinde öncü oldular.

Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı İş İnsanı İsmail Şatıroğlu yaptığı açıklamada; “Bu yıl çok yorulduk ama yetiştiremedik. İnşallah seneye yetiştireceğiz. İstanbul Fatih'te yapımı devam eden Trabzon Evi’mizi bitirerek hemşerilerimizin kucaklaşacağı güzel bir mekan hazırlıyoruz. Bir an önce bitirip hizmete açmayı temenni ediyoruz. 14 - 17 Ekim tarihleri arasında tüm hemşerilerimizi Yeni Kapı’ya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21