Trabzon çiçeklerle renkleniyor

Trabzon’u rengarenk bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, merkez ve ilçelerde yürüttüğü çiçek ve fidan dikim çalışmaları ile şehri güzelleştirmeye devam ediyor.

Trabzon çiçeklerle renkleniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yürüttüğü çiçek ve fidan dikim çalışmaları ile şehri güzelleştirmeye devam ediyor.

Trabzon’u rengarenk bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kenti çiçeklerle donatıyor.

Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Trabzon, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile de fark yaratmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin şehir genelinde başlattığı çalışmalarla parklar ve refüjler çiçeklerle ve fidanlarla süsleniyor. Şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak hummalı bir çalışma başlatan ekipler, binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

BİRÇOK NOKTADA ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Mevsimsel şartlar göz önünde bulundurularak yürütülen ve görsel güzellikler sunan peyzaj çalışmalarında, yüzlerce yeni çiçek Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki park ve bahçelerde toprakla buluşuyor. Rengarenk çiçeklerin dikim işlemini, hazırlanan peyzaj planına göre yapan ekiplerimiz, ardından da çiçeklerin ihtiyaç duyduğu sulama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yalıncak Plajı peyzaj düzenlemesi, Hacıkasım’da bulunan Sanatevi peyzaj düzenlemesi, Atapark kale içinde çiçekli alan oluşturulması, Havalimanı içi peyzaj çalışması, Zağnos Vadisi kale surları etrafında temizlik, Üniversite Mahallesi’nde yeni oluşturulan figür çevresindeki düzenlemeler ekiplerimiz tarafından eş zamanlı yürütülmektedir. Zaten yeşil olan Trabzon’umuzu daha da yeşil hale getirmek adına çiçeklendirme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” denildi.

ŞEHİT POLİSLER İÇİN HATIRA ORMANI OLUŞTURULUYOR

Açıklamada ayrıca “Vatanımız için canlarını feda eden kahraman şehit polislerimiz adına hatıra ormanı oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir ” ifadeleri kullanıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
OFLU TÜRK
OFLU TÜRK - 1 yıl Önce

SAYIN YETKİLİLER BAZI YER İSİMLERİNİDE DEĞİŞTİRSENİZ FAROZ MOLOZ SOTKA GANİTA BURALARA TÜRKÇE İSİMLER VERİLSE İYİ OLUR BAŞARILAR DİLERİM

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21