banner80

Sosyal barış refahın adaletli paylaşılmasıyla sağlanacaktır

TÜRK-İŞ’in 66. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Trabzon İl temsilcisi ve Yol-iş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli,“ Sosyal barış ve huzur, refahın adaletli paylaşılmasıyla sağlanacaktır” dedi.

Sosyal barış refahın adaletli paylaşılmasıyla sağlanacaktır
banner71
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRK-İŞ) 66. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Türk-iş Trabzon İl temsilcisi ve Yol-iş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli,“Türkiye’nin birliği, bütünlüğü ve kardeşçe yaşam ortamının varlığı hepimizin önceliği olmalıdır. Sosyal barış ve huzur, refahın adaletli paylaşılmasıyla sağlanacaktır” dedi.

 

Gedikli açıklamasının devamında “TÜRK-İŞ 66. yaşına ekmek, barış, özgürlük yolunda sürdürdüğü onurlu hizmetlerin gururuyla girmektedir. 31 Temmuz 1952 tarihinde bir araya gelen 10 federasyon ve işçi sendikaları birliği tarafından kurulan TÜRK-İŞ, tabandan gelen işçi hareketinin en üst örgütü olmuştur. Türkiye’de işçilerin birlikte ve topluca, bir teşkilat içinde toplanarak hak arama, alınan hakları koruyup geliştirme, sosyal ve ekonomik dayanışma çalışmalarını yaptıkları ilk ve en büyük işçi sendikaları konfederasyonudur.

 

Sendikaların, sivil toplum kuruluşlarının varlığının ve etkinliğinin demokratik toplum açısından önemini ve katkısını bilen TÜRK-İŞ, her zaman sosyal hukuk devletinden yana olmuş, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesine öncelik vermiştir.

15 Temmuz gecesi işgal/darbe girişimi yapmaya çalışanlara karşı alınan tavır bunun en büyük göstergelerinden birisidir. Belirsizliğin hakim olduğu saatlerde meydanlara çıkmış, darbe girişiminin sonuna kadar karşısında yer almış, milyonlarca işçi ve ailesi ile birlikte demokrasiye sahip çıkmıştır.

 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşının Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz hain işgal girişiminde canı pahasına bu aziz vatan için göğsünü siper eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de en kalbi şükranlarımızı ve minnettarlığımızı sunuyoruz.

TÜRK-İŞ’in kurucusu olan işçi hareketinin öncülerine, bu mücadeleye emek vermiş işçi liderleri ve temsilcilerinden ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. TÜRK-İŞ’i var eden ve bunun için çaba gösteren tüm emekçilere teşekkürü borç biliyoruz. Konfederasyonumuzun 66 ıncı Kuruluş Yıldönümünün başta TÜRK-İŞ topluluğu olmak üzere tüm çalışanlara ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21