Of Balaban ve Of Çaykara yolları bu yıl bitecek

AK Parti Trabzon İl Başkanlığının kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Of Balaban yolu ile Of Çaykara yolunun bu yıl tamamlanacağını söyledi.

Of Balaban ve Of Çaykara yolları bu yıl bitecek

AK Parti Trabzon İl Başkanlığının 7.olağan kongresi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon genelinde yapılan ve yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler vererek Of Balaban yolu ile Of Çaykara yolunun bu yıl tamamlanacağını söyledi.

TRABZON'A 35 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

''Son 18 yılda Trabzon’a, eski rakamla 35 katrilyon yatırım yaptık Trabzon’a. Bu yatırımlarla eğitimde şehrimize 2 bin 952 adet yeni derslik kazandırdık. 2. bir Devlet Üniversitesi olarak, Trabzon Üniversitesi’ni faaliyete geçirdik. Yüksek Öğrenim öğrencileri için 8 bin 794 kişi kapasiteli yurt binaları hizmete açtık. 500 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdumuzun inşası, bin 500 kişilik yurdumuzun proje çalışmaları devam ediyor. Şehrimize 41 bin seyirci kapasiteli stadyum ile birlikte toplam 62 spor tesisi inşa ettik. Sosyal Yardımlarda, Trabzonlu ihtiyaç sahiplerine kaynak aktardık. Sağlıkta 15’i hastaneden oluşan toplam 52 sağlık tesisi yaptık. Yatak kapasitesi 900 olan, Trabzon Şehir Hastanemizin inşasına başladık. Şehir hastanemizle birlikte 6 sağlık tesisimizin yapımı devam ediyor. 37 konutun yapımını tamamladık. 683 konutun inşaası sürüyor''

OF BALABAN YOLU VE OF ÇAYKARA YOLU BU YIL BİTECEK

''Akçaabat Millet Bahçemizi hizmetinize sunduk. Avni Aker ve Vakfıkebir Millet Bahçelerimizin inşası devam ediyor. Ulaştırmada 73 km’den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu, 262 km’ye çıkardık. Tünelleri, köprülü kavşakları, köprüleri ile yaklaşık 1,5 milyar maliyetle hayata geçirdiğimiz Kanuni Bulvarı yolu ile Akyazı ve Sahil bağlantı yollarının kalan kesimlerini bu yıl tamamlıyoruz. Aynı şekilde yapımı 24 saat kesintisiz devam eden Trabzon - Aşkale Yolu - Zigana Tüneli ve bağlantı yollarını da inşalah bu yıl bitiriyoruz. Of - Balaban yolunu, Yomra - Özdil Yağmur Dere Yolunu, Of - Çaykara Yolunu ve Akçaabat - Düzköy Yolunu yine bu yıl inşallah nihayete ediyoruz. Bakan burada, onun için Sayın Bakan bir aksaklık, inşallah olmasın. Akçaabat-Arsin güzergahındaki raylı sistemi de hayata geçirmek için çalışıyoruz. Trabzon-Erzincan hızlı tren projemizin güzergah etüt çalışmalarını seneye tamamlıyor, ardından inşaatına başlıyoruz"

SOLAKLI VADİSİ’NDE ÖRNEK BİR PROJE YAPTIK

Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından da bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trabzon'un içme suyu ihtiyacını karşılamak için bir tesisi hizmete aldık. 2 tesisin ise yapımı devam ediyor. Atasu Barajı'nı Trabzon'a kazandırdık. Trabzon'da toplam 103 adet taşkın koruma tesisini yaparak şehir merkezinin 211 adet yerleşim yerini ve 10 bin dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Solaklı Vadisi'nde örnek bir proje hayata geçirdik. Altındere Vadisi, Sera Gölü ve Uzungöl'ün de içinde olduğu 9 tabiat parkında gerekli çalışmaları yaparak tabiat turizmine katkı verdik” şeklinde konuştu.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21