Numan Kurtulmuş Trabzon’da STK temsilcileriyle buluştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Numan Kurtulmuş Trabzon’da STK temsilcileriyle buluştu

AK Parti Genel Başkanvekili Trabzon’daki STK’larla buluştu. Düzenlenen programa Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTB Başkanı Eyüp Ergan ve 400 STK temsilcisi katıldı. Düzenlenen programda Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Türkiye gündeminde dair açıklamalarda bulundu.

DÜNYA ÖNEMLİ BİR DÖNEMEÇTEN GEÇİYOR

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dünyanın şuanda yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını söyleyerek, “Dünyanın ve Türkiye’nin oldukça önemli bir dönemeçten geçtiği süreçteyiz. İnsanlık tarihi boyunca belki çok ender rastlanan dönemin şartlarından geçiyoruz. Önceden iki kutuplu dünya sistemi, sonra tek başına olan süper güç, arkasından gelen nokta şudur. Dünyanın her bölgesinde birçok gücün içerisinde olduğu, çatıştığı, çeliştiği bir dönemden geçiyoruz. Vekalet savaşları terör örgütleri üzerinden gerçekleşiyor. Bazı süper güçlerin karşılıklı olarak yapmış olduğu mücadelenin adıdır. Maşalarıyla bu bölgeleri dizayn etmeye çalışıyorlar” dedi.
 

TÜRKİYE’Yİ HAREKETSİZ BIRAKMAK İSTİYORLAR

Kurtulmuş, “Türkiye arkadan gelen ev bu bölgede olanlara karşı duyarsız olursa Türkiye’yi hareketsiz bırakmak istiyorlar. Karşılaştığımız sorunların hepsinin farkında olmak zorundayız. Türkiye yeniden büyük güçlü olma istikametinde yürümek zorundadır. Bu coğrafyada günü gün ederek geçirmemiz asla mümkün değildir. Her alanda çok güçlü bir ülke olma mecburiyetindedir” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE TERÖR BELASINDAN KURTULACAK

Kurtulmuş, “Türkiye’de Akdeniz’de petrol bulduğu zaman yürüyüşü çok daha sağlam hale gelecektir. Karadeniz’de petrol buluyoruz çok rahatsız oluyorlar. Türkiye olarak bu zorluklarda ayaklarımızı sağlam basmak zorundayız. Pandeminin en zor döneminde Azerbaycanlı kardeşlerimize verdiğimiz desteklerle Karabağ’da devam eden işgale son vermelerini sağladık. PKK’nın ve terörle mücadeleye hazırladığımız büyük dikkatin karşı karşıya kaldığımız ekonomik faturanın ödenmemiş olduğunu düşünüp bugüne konuştuk Karadeniz’in hızlı tren olması. Çevre yolunun olması. Arabaların, uçak motorlarının olması. Türkiye terörle uğraşmasaydı bunları yıllar önce yapar hale gelirdik. Türkiye terör belasından kurtularak yoluna devam edecektir” diye konuştu.

YÜKSELEN FİYATLARA VATANDAŞIMIZI EZDİRMEYECEĞİZ

Kurtulmuş, “Döviz dalgalanmasının ortaya koyduğu hayat pahalılığı olduğunun farkındayız. Her türlü tedbiri alarak yolumuza devam etmek zorundayız. Fiyatlar yükselince kolay kolay aşağıya gelmiyor. Bu fiyatların yanında vatandaşımızı ezdirmeyerek yolumuza devam edeceğiz. Asgari ücret olmak üzere, memurlarımızın enflasyona ezdirilmeyeceği artışlar sağlanarak, emeklilerin maaşları artırılarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21