banner80

Muhtarlar, taleplerini sistem üzerinden takip edebilecek

Başkan Zorluoğlu istisnalar dışında kimseye ayrıcalık tanımadan, hakkaniyet çerçevesinde Trabzon’un tamamına kaliteli hizmet ulaştırma gayretinde olduklarını söyledi.

Muhtarlar, taleplerini sistem üzerinden takip edebilecek
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Araklı ilçesinde görevli mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen ve çözümler noktasında beraberindeki belediye amirlerine gerekli talimatları veren Başkan Zorluoğlu, istisnalar dışında kimseye ayrıcalık tanımadan, hakkaniyet çerçevesinde Trabzon’un tamamına kaliteli hizmet ulaştırma gayretinde olduklarını söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, Genel Sekreter Ahmet Adanur ve daire başkanları ile gittiği Araklı’da muhtarların da geniş katılım gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Zorluoğlu, “Araklı gerek konumu gerek nüfusu ile Trabzon’umuzun çok önemli bir ilçesidir. İlçelerimizi ziyaretlerimizde muhtarlarımızla bir araya gelmek çok önemsediğimiz bir konudur. Çünkü bizim doğrudan mesai arkadaşlarımız muhtarlarımızdır. Eski köy, yeni mahallelerimizin meselelerini en yakından bilen, takip eden ve yetkili mercilere iletme noktasında adeta vatandaşla belediye arasında bir köprü vazifesi ifa eden siz değerli muhtarlarımızı dinlemek, sorunlarını çözme gayreti içerisinde bulunmak bizim en öncelikli görevimiz” dedi.

 

Belediye üst yönetimi ve ilgili daire başkanlarıyla, muhtarları dinlemek üzere ilçeye geldiklerini dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Sadece dinlemekle kalmıyoruz. Bu toplantıda sözlü veya yazılı olarak bize iletilen meselelerle ilgili çok kaliteli bir takip sistemi kurduk. İletilen meseleleri o sisteme giriyoruz ve buradan ilerleyişi sizler de takip edebileceksiniz. Dile getirdiğiniz konuları 5 yıllık perspektifle yatırım programlarımıza alıyoruz. İnşallah da her birini 5 yıllık süre içerisinde çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

“PLANLI PROGRAMLI ÇALIŞACAĞIZ”

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yatırım programının yılbaşı itibarıyla belli olacağını belirten Başkan Zorluoğlu, şöyle devam etti:

 

“Hangi köyümüzde ya da mahallemizde hangi işi yapacaksak planlanmış olacak. Belediye başkanımız da bilecek. Şeffaf bir şekilde bu programı ortaya koyacağız. Yani ‘bugün şurayı gördüm onu yapın, yarın burayı gördüm bunu yapın, ben belediye başkanına ulaştım bana öncelik verin’ gibi şeyler olmayacak. Biz o tarz bir yönetim tarzını benimsemiyoruz, doğru da bulmuyoruz. Planlı programlı çalışacağız. Tabi burada ön göremediğimiz bazı durumlar olabilir ona da acil müdahalemiz olacaktır. Biz ilçe belediye başkanımızla, meclis üyelerimizle ve muhtarlarımızla aynı hedefe doğru koşuyoruz. Hepimizin ortak bir hedefi var: Trabzon’umuza, Trabzon’umuzun ilçelerine ve mahallelerine kaliteli hizmet götürmek. Var olan bir pasta var. Büyükşehir belediyesinin kaynaklarından bahsediyorum. Biz bir taraftan bu kaynakları artırmaya başlıyoruz. Ama bu kaynağı aynı zamanda adil bir şekilde adalet ve hakkaniyet anlayışı içinde bütün Trabzon’a dağıtacağız. Yani sadece Ortahisar’a değil, bütün Trabzon’a hizmet etmek bizim aslî görevimizdir.”

 

Araklı Ziraat Odası toplantı salonunda bir araya geldiği muhtarların taleplerini aldıktan sonra ilçe esnafını da ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçede son olarak AK Parti Araklı ilçe danışma toplantısına katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21