Müdür Aktaş’tan üniversiteye hazırlık kurslarına ziyaret

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş okullarda açılan; liselere giriş ve üniversiteye hazırlık kursları olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını (DYK) ziyaret ederek öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmaya çalışıyor.

Müdür Aktaş’tan üniversiteye hazırlık kurslarına ziyaret

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş okullarda açılan; liselere giriş ve üniversiteye hazırlık kursları olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) ziyaretler gerçekleştiriyor. Müdür Aktaş hafta sonu öğrencilerin devam ettiği kursları zaman zaman ziyaret ederek öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmaya çalışıyor.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Ortahisar ilçesi Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde devam eden Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet edip, onlara tavsiyelerde bulunarak, başarılar diledi. Müdür Aktaş öğrencilere sohbetinde: “ Devletimizin her türlü maddi fedakârlık yaparak açmış olduğu bu kurslar öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda okullarımızda devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız Eğitimde Bilişim Ağı denilen EBA sistemini çeşitli dokümanlarla zenginleştiriyor. Bakanlığımız son olarak yeni sınav sistemine uygun soru örnekleri yayımlayarak öğrencilerimize büyük kolaylıklar sağlamış oldu. Evet, sınavlarda belki bu soruların aynısı çıkmayacak ama bu sorulara benzer sorular çıkacaktır. Öğrencilerimizin ve eğitimcilerimizin EBA sistemini aktif kullanmalarını istiyoruz. İnşallah sınavlarda da bunun faydasını görecekler. Öğrencilerimize zihin açıklığı ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ayrıca Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde yapılan Bilim Sanat Merkezi Değerlendirme sınavındaki ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi. Müdür Aktaşa’a ziyarette Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra Aydın, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Müdürü Ali Turan da eşlik etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21