Meydan Parkı’nda sıra III. etapta

İskenderpaşa avlu altı mescid ve şadırvan alanlarını denetleyen Gümrükçüoğlu, yakında Meydan Parkı III. etap alanındaki çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek “III. etap Trabzon’un denize bakan balkonu olacak” dedi.

Meydan Parkı’nda sıra III. etapta

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı II. etap kentsel yenileme alanında incelemelerde bulundu.

 

Yapım ve tefrişat çalışmaları tamamlanan İskenderpaşa avlu altı mescid ve şadırvan alanlarını denetleyen Gümrükçüoğlu, bölgede yapılan çalışmayla tarihin ortaya çıkarıldığı gibi şehir merkezinin taleplerine de en güzel şekilde cevap verildiğini kaydetti.

 

Gümrükçüoğlu, “Burada tarihi binalarımızı restore ettik, alanın Meydan Parkı ile bağlantısını sağladık. Avlu altına 750 kişilik mescid, şadırvan ve okuma salonları yapımını tamamladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, restore ederek şehrimize kazandırdığımız tarihi belediye binamızın açılışını bizatihi gerçekleştirdi. Buranın ardından Meydan Parkı III. etap alanındaki çalışmalarımıza bağlayacağız. III. etap Trabzon’un denize bakan balkonu olacak” şeklinde konuştu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21