Memiş, MİARGEM’e ve Yerel Yönetimler zaman ayıracak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden Halil Memiş, MİARGEM’e ve Trabzon Yerel Yönetimlerine daha çok fayda sağlamak için bu kararı aldığını açıkladı.

Memiş, MİARGEM’e ve Yerel Yönetimler zaman ayıracak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Eski Kontrolörü Halil Memiş, başkanı olduğu Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezine (MİARGEM) ve Trabzon Yerel Yönetimlerine daha çok fayda sağlamak için bu kararı aldığını açıkladı.

 

Meslek hayatı boyunca birçok ilke imza atan, Genel Sekreterliği sırasında yaptığı düzenlemelerle Manisa Büyükşehir Belediyesinin kısa sürede teşkilatlanmasını sağlayan ve birçok ilke imza atan Trabzonlu hemşehrimiz Halil Memiş, geçtiğimiz günlerde bu görevinden istifa ederek Ankara’ya döndü.

 

Meslek hayatı boyunca mahalli idarelere, özellikle de belediyelere yönelik olarak yürüttüğü gönüllü çalışmalar, ürettiği projeler ve mahalli idareler mevzuatına hakimiyetiyle bilinen Memiş, bundan sonraki hizmetlerine Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM)’nin Başkanı olarak devam edeceğini, bu kapsamda belediyelerin ve diğer mahalli idare kuruluşlarının halkı memnun eden etkin hizmet üretmelerine katkı vermek için çalışacaklarını açıkladı.

 

Amaçlarının MİARGEM’i, mahalli idareler konusunda akredite bir kuruluş haline getirmek olduğunu ifade eden Memiş, bu bilgi, beceri ve tecrübenin kendisinde ve MİARGEM kadrolarında olduğunu, farklı bakış açılarıyla yürütecekleri hizmetlerde farkındalık yaratacaklarını ifade etti.

 

Genel Sekreterlik görevinden ayrılmasının altında yatan nedenlerden birinin de siyasi faaliyetlere ağırlık verme isteğinden kaynaklandığını ifade eden Memiş’in; Trabzon’dan da ayrı kalmayacağı, siyaseti yine koklayacağı ve Trabzon siyasetinin etkili isimlerinden olmaya devam edeceği anlaşılıyor.

 

Mesleki hayatına sığdırdığı 18 kitap, onlarca makale, onlarca konferans, seminer ve panelde konuşmacılık faaliyeti bulunan Memiş’in, mahalli idareler ve Trabzon kamuoyunda adından sıkça söz ettirmesi bekleniyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21