Mehmet Yanık Genel Sekreter Yardımcısı

Osmaniye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Çaykaralı hemşerimiz Mehmet Yanık, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı.

Mehmet Yanık Genel Sekreter Yardımcısı

Osmaniye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Çaykaralı hemşerimiz Mehmet Yanık, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne transfer oldu.

 

Uzun yıllar Kırşehir’de, Bolu’da ve Düzce’de öğretmenlik ve idarecilik yapan Yanık, Kırşehir Kaman ve Düzce Gümüşova’da İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında Bitlis l Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanan Yanık, 2014 yılından beri Osmaniye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile seçim öncesi görüşen ve Zorluoğlu’nun daveti üzerine Osmaniye’deki görevine son noktayı koyan Yanık, Osmaniye’ye veda etti.

 

Önümüzdeki günlerde Trabzon’a gelecek olan Yanık’ın 24 Nisan Çarşamba günü göreve başlaması bekleniyor.

 

Mehmet Yanık kimdir?

 

1964 yılında Çaykara'da doğan Yanık, 1974 yılında Of Çamlı Köyü İlkokulunu, 1982 yılında Of İmam Hatip Lisesini, 1988 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

 

1989 yılında Kırşehir'in  Kaman İlçesi Çağırkan Orta Okuluna öğretmen olarak atanan Yanık, Askerlik görevini 1992 yılında tamamladıktan sonra Bitlis Yükseliş İlköğretim okulunda ve Bitlis İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik görevlerinde bulundu. Bitlis İmam Hatip Lisesindeki görevi sırasında 1994 yılında müdür yardımcısı, 2000 yılında müdür başyardımcısı ve 2001-2004 yılları arasında da  okul müdürlüğü görevlerinde bulunan Yanık, 2004 yılında Bursa Büyükorhan  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı. Aynı yıl içerisinde Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Yanık, 2010 yılında Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atandı.

 

2,5 yıl genel sekreter olarak çalıştıktan sonra eski genel sekreterin mahkeme kararı ile göreve dönmesine bağlı olarak 2012 yılında Düzce ili Gümüşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine  atanan Yanık, 2014 yılında Osmaniye İl Özel İdare Genel Sekreterliğine atandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 2 yıl Önce

YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21