Kursiyerler kermes gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi el sanatları kursuna katılan kursiyerler düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri Mehmetçik Vakfına bağışlayacak.

Kursiyerler kermes gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettikleri ‘El Sanatlarımız Mehmetçik Vakfına Yardım Eli Olsun" Kermesi 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkında düzenlendi.

 

Kermeste Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurs merkezlerindeki öğretmen ve kursiyerler tarafından üretilen el emeği, göz nuru ürünler ile yiyecek ve içecek ikramlarından elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

 

22-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen kermese vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kermesi ziyaret ederek bol bol alışveriş yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu gösterdikleri duyarlılıktan ötürü kursiyerlere ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Başkan Gümrükçüoğlu milli ve manevi duyguların en üst seviyede olduğu bir şehirde yapılan anlamlı etkinlikler ile emeğin ve yüreğin ortaya koyulduğuna şahitlik ettiklerini dile getirerek, “Trabzon halkı bu gönülden hazırladığı kermes ile birlikte elden edilen bütün gelirleri Mehmetçik Vakfı vasıtasıyla Zeytin Dalı harekatıyla destan yazan Afrin’deki evlatlarımıza, askerlerimize ve oradaki insanlara yardım ve destek olmak üzere gönderecekler. O bakımdan Trabzon, her zaman olduğu gibi barışa, kardeşliğe, insanlığa hizmet etmeye devam edecek.  Vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, devletimizin üniteliğine ve bayrağımızın milletimizin bir ve beraberliğine her zaman her seviyede ve her çalışma ile birlikte destek vermeye gönül vermeye devam edecektir.Bir ve beraber olarak dünya barışına terörün ortadan kaldırılması, mazlumlara sahip çıkmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

Kermesten aldığı cevşeni Afrin’deki kahraman askerlere göndereceğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Allah onların ayağını taşa değdirmesin. Kahraman Mehmetçik’imizin sayesinde bizler burada rahat ve huzur içerisinde yaşıyoruz. Dualarımız onlarladır” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21