Kur’an ile sünnet et ve tırnak gibidir

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle düzenlenen “Kur’an-ı Anlamada Sünnet’in Yeri ve Önemi” konulu konferansta Prof. Dr. Kemal Sandıkçı’nın Trabzonlularla buluştu.

Kur’an ile sünnet et ve tırnak gibidir
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ensar Vakfı tarafından “Mevlid-i Nebi Haftası” münasebetiyle organize edilen “Kur’an-ı Anlamada Sünnet’in Yeri ve Önemi” konulu konferansta Prof. Dr. Kemal Sandıkçı Trabzonlularla buluştu.

 

Kur’an ile sünnetin et ve tırnak gibi birbirlerinden ayrılmayan iki unsur olduğunu ifade eden Prof. Dr. Sandıkçı, “Allah’ın (c.c.) yüce tevhid dini olan İslam, her devirde insanlara iki kaynaktan gelmektedir. Bunların birincisi Allah’ın kitabı, ikincisi ise O’nun elçilerinin sünnetidir. Bunlar et ve tırnak gibi birbirlerinden ayrılmayan iki unsurdur. Bunların birini diğerinden ayırdığınız zaman ne dinin gerçek manası ne anlaşılabilir, ne de sıratı müstakim bulunabilir” dedi.

 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve yoğun katılımın yaşandığı konferansta Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Ensar Vakfı Şube Başkanı Ömer Topaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu hazır bulundu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21