KTÜ’de rektör yardımcıları ve başhekim değişti

KTÜ’de göreve başlayan Rektör Hamdullah Çuvalcı rektör yardımcılıkları ile Farabi Hastanesi başhekimliğine atama yaptı.

KTÜ’de rektör yardımcıları ve başhekim değişti

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, iki dönemdir Rektörlük görevini yürüten Oflu Hemşerimiz Prof. Dr. Süleyman Baykal’dan görevi devralarak görevine başladı.

Rektör Çuvalcı, göreve başlamasının ardından rektör yardımcılıkları ile Farabi Hastanesi Başhekimliğine atama yaptı.

Rektör Yardımcılıklarına Cinel ile Rakıcı atandı

Rektör Yardımcılığı görevlerine atanan Prof. Dr. Akif Cinel ile Prof. Dr. Cemil Rakıcı, düzenlenen devir teslim töreni ile görevlerine başladılar.

Üniversite rektörlüğünde düzenlenen devir teslim töreninde rektör yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Öksüz ile Prof. Dr. Asım Örem, görevlerini Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Akif Cinel ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Rakıcı’ya devrettiler.

Başhekimliğe Tekinbaş atandı

Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olan Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yüksel Aliyazıcıoğlu, görevinden alınarak yerine Prof. Dr. Celal Tekinbaş atandı.

Üniversite üst yönetiminin katılımıyla gerçekleşen devir teslim töreninde görevini Prof. Dr. Celal Tekinbaş’a devreden Prof. Dr. Yüksel Aliyazıcıoğlu, yeni başhekim Prof. Tekinbaş’a başarılar diledi.

Prof. Dr. Aliyazıcıoğlu, KTÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı bünyesinde bir akademisyen ve hekim olarak öğrencilerine, hastalarına ve halkımıza hizmet vermeye devam edeceğini ifade etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21