Karla mücadele devam ediyor

Trabzon’da etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarına başlayan ekipler, ulaşıma kapanan mahalle yollarının açık tutulması için 24 saat yoğun gayret gösteriyor.

Karla mücadele devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’un yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarına başladı.

Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda teyakkuzda olan ekipler, kar yağışının başlamasıyla birlikte kapanan mahalle yollarının açık tutulması için 24 saat yoğun gayret gösteriyor.

Trabzon’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kar yağışı, Araklı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra’nın yüksek rakımlı bölgelerinde etkisini gösterdi.

Aralıklarla devam eden kar yağışı öncesinde meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda tüm ekiplerini teyakkuz halinde bulunduran Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı, kar yağışının başlamasıyla birlikte 150 iş makinesi ve 250 personelle harekete geçerek kar küreme ve tuzlama çalışmalarını başlattı.

Ekipler, kapalı olan 232 mahalle yolunu açarak, kalan 91 mahalle yolunda ise günlük yaşamın aksamaması ve yolların açık kalması için yoğun gayret gösteriyor.

BUZLAMAYA KARŞI DİKKATLİ OLUN!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz karla mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin 18 ilçemizde tuzlama ve karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarımızın özellikle buzlanmalara karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz. Ayrıca herhangi bir sorun olduğunda 112 acil servis ve alo 153’ü arayarak bizimle iletişime geçebilirler” ifadelerine yer verildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 03:46

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21