Genel Sekreter Davut Çakır Milletvekili Adayı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oflu hemşerimiz Davut Çakır, 7 Haziran’da yapılacak 25.Dönem Milletvekili seçimlerinde milletvekili adayı olmak için istifa etti.

Genel Sekreter Davut Çakır Milletvekili Adayı

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25.dönem milletvekili genel seçimleri için bürokratların istifasını sunmasının son gününde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oflu hemşerimiz Davut Çakır da istifasını sundu.

 

Çakır; 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Büyükşehir statüsüne kavuşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreterliğine atanmıştı.

 

İstanbul Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Danışmanı olarak görev yapan Davut Çakır, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin de ilk Genel Sekreteri olmuştu.

 

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Pendik Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olan Çakır, şimdi de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Ak Parti’den Milletvekili aday adayı olacak.

 

Davut Çakır Kimdir?

1971 yılında Of’ta doğan Davut Çakır, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Pendik Belediyesi’nde Kontrol Mühendisi olarak çalışmaya başladı. İmar Müdürü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerinin ardından 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Pendik’te hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası Sabiha Gökçen Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Bölge Parkı gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerini yürüttü. Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını  gerçekleştirdi. İlçe genelinin % 40’nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapunun hak sahiplerine dağıtılmasını sağladı.

 

Başarılı çalışmalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na atanan Çakır, İBB’den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar Planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi. Evli ve 6 çocuk babası olan Çakır, son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Ak Parti’den Pendik Belediye Başkan Aday Adayı olan Çakır, aday gösterilmedi. Seçimlerin ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

Değerli hemşerim Milletvekili aday adaylığın hayırlı ve uğurlu olsun.Sağlıklı yıllar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21