Ekin Uzunlar’dan hemşirelere video konferans konser

Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Ekin Uzunlar, sağlık çalışanlarına video konferans konser verdi.

Ekin Uzunlar’dan hemşirelere video konferans konser

Covid-19 Pandemisinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, mücadelenin ön saflarında yer alan hemşirelerimizin ve ebelerimizin yorgunluğunu bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla hemşireler gününe özel hazırlanan etkinlikte sanatçı Ekin Uzunlar, sağlık çalışanlarına video konferans yöntemiyle söyleşisi ve mini konser verdi.

Program, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan Usta ve pandemiyle mücadelede büyük yük üstlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sevim Atalar, Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, Uzm. Dr. Eda Küçüktülü, yüzündeki maske izleriyle covid pandemisinin simgesi haline gelen ve ulusal basında da yer alan Yoğun Bakım Ünitesi Hemşiresi Seher Altuncu ile 100’e yakın sayıda hemşire ve ebenin katılımıyla ZOOM üzerinden yapıldı.

Programda hemşire ve ebelerin istediği şarkıları seslendiren Ekin Uzunlar, pandemi sürecinde sağlıkçıların ve bilhassa hemşire ve ebelerin değerinin daha fazla anlaşıldığını dile getirdi. “Bu süreçte çok yorulan sağlıkçılarımız için ne yapsak az kalır” diyen Uzunlar, “tüm sağlıkçılarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılımı nedeniyle Ekin Uzunlar’a teşekkürlerini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan -Biz Eskiden Ne İdik- isimli kitap ile pandemiye farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen -ŞİFA ELİ- fotoğraf yarışmasında birincilik ödülü alan fotoğrafı Uzunlar’a takdim etti.

Müdür Usta, Hemşire Seher Altuncu’ya tüm hemşire ve ebeler adına temsili olarak, fotoğraf yarışmamızda ödül alan bir diğer fotoğrafı hediye ederek Covid-19 Pandemisinde mücadele eden hemşire ve ebelerin “Hemşireler Haftasını” tebrik etti.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 02:35

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21