Dünya bisiklet gününü pedal çevirerek kutladılar

Türkiye Çevre Haftası ve 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında Trabzon’da düzenlenen etkinlikte Başkan Zorluoğlu da pedal çevirdi.

Dünya bisiklet gününü pedal çevirerek kutladılar

Türkiye Çevre Haftası ve 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında Trabzon’da bisiklet turu düzenlendi. Etkinliğe katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, belirlenen 3 kilometrelik güzergâhta pedal çevirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü çerçevesinde 3 kilometrelik bisiklet turu düzenlendi. Küresel iklim değişikliğinin hayatın her alandaki etkilerini en aza indirmek, Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ile Paris İklim Anlaşması çerçevesinde “karbon nötr” hedefine yönelik bisikletin günlük hayatta kullanımını yaygınlaştırmak ve çevre dostu ulaşım alanında bilinç oluşturmak amacıyla Ayasofya sahilinde gerçekleştirilen etkinlik, büyük ilgi gördü.

ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da pedal çevirdiği etkinliğe, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Uğur Korkmaz, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Songül Bayrak ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Metin Şahin ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkan Zorluoğlu etkinlik öncesi yaptığı açıklamada, “Dünya Çevre Günü’nü bu yıl ilk kez 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası adı altında çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Etkinliklerimizle çevre bilincini artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21