banner80

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'un başkan adaylarını açıkladı

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti’nin Trabzon İlçe Belediye Başkan Adayları, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'un başkan adaylarını açıkladı
banner71

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti’nin Trabzon İlçe Belediye Başkan Adayları, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

 

Trabzon Hayri Gür Kapalı spor Salonunda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, İl ve İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve partililer atıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Haydar Revi yaptı. Başkan Revi, “Gönül Belediyeciliği anlayışıyla yeni seçim sürecine başlıyoruz. Gece gündüz çalışacağız. Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı büyük zaferle uyanacağız. Bu vesileyle aday gösterilecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

Revi’nin konuşmasının ardından AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nu tanıtan bir video gösterimi yapıldı.

 

ZORLUOĞLU: TAM BİR BÜYÜKŞEHİR

Video gösterisinin ardından ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu konuştu. Zorluoğlu, “Bugün Trabzon içni çok özel müstesna bir gün. Şehrimiz Ankara, İstanbul, İzmir’den sonra sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile adayların açıklanacağı 4. İl olmanın gururunu yaşıyor. 31 Mart’ta yapılacak seçimler Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi içinde ilk yerel seçimler olması bakımından ayrı bir önem taşımaktadır. 16 yıllık AK Parti iktidarının 2019 yerel seçimleri le taçlandıracağımız seçimlerin arifesindeyiz. Gönül Belediyeciliği.. Yani insanımızın kalbine, gönlüne dokunan belediye hizmetleri. Dışlayıcısı, ötekileştirişi değil kucaklayıcı kapsayıcı bir belediye.. Ulaşılabilir bir belediye yönetimi.. Allah nasip eder, 31 Mart’ta Büyükşehir Belediye Bakanlığını görevini üstlenirsek Gönül Belediyeciliğinin en güzel örneklerini nisanlarımıza yaşatacağız. Bugün bu buluşmanın benim için apayrı önemi ve anlamı var. Çok sevdiğim şehrime Büyükşehir Belediye Başkanı olma iddiasıyla dönmüş olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Yıllarca ülkemin 4 bir köşesinde hizmet ettim. Ankara’da görev yaptım. En son olarak Van’da Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet verdim. Mevlam nasip etti, kendi şehrimize güzel insanlarımıza hizmet etmeye geldik. Sokak sokak kapı kapı dolaşıp gönüller yapmaya geldik. 786 bin hemşerimizi kucaklamaya, bu şehri imar etmeye, daha mutlu insanları yaşadığı şehre dönüştürmeye geldik. Partimizin bugüne kadar kazandırdığı büyük hizmetler büyük projeler hepimizin malumu… Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak belediyecilik anlamında daha kat edecek mesafe ve yürütülmesi gereken hizmetler var. Trabzon’u bir marka şehir, prestij şehir ve tam bir büyükşehir yapmaya talibiz. ulaşım ağları, turizm, kentsel dönüşüm, tarihi mekanlarının restorasyonları, yeni yaşam alanları, istihdam alanları ve insanımızın gönlüne dokunan belediyecilik anlayışıyla şehrimizi Cumhuriyetimizin 100. Yılına inşallah hazırlayacağız. Karıcı değil, yapıcı olacağız. Nezaketten, tevazudan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

GÜMRÜKÇÜOĞLU: KIRGINLIK, KÜSKÜNLÜK OLMAYACAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, “Biz hep beraber aslında 82 milyon yurttaşımız, vatandaşımız cefakar Trabzon’umuz, 25 yıl önce belediyeciliğin üstadı duayeni olan Cumhurbaşkanımız devlet başkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yola çıktık. Onun çalıştığı gibi 24 saatin 24’ünde de hizmete hazır olmaya, önemli özen gösterdik. Allah’ın izniyle 31 Mart 2019 tarihinde Trabzon’umuzda ki büyükşehir belediye başkanlığını, 18 ilçede Cumhur ittifakıyla ön görülenler dahil olmak üzere kazanmaya hep beraber söz veriyor muyuz? Allah hepinizden razı olsun. Biz genel başkanımız gibi, devlet başkanımız gibi iftarımızda yemeğimizde vatandaşımızla olduk. Sokak iftarlarıyla garibimizle birlikte olduk. Bu bayrak yarışı olduğunu, bende daha iyi hizmet edeceğine kani olduğum Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Murat Zorluoğlu gibi diğer belediye başkan adaylarımızın aynı takım ruhuyla hareket edeceğini burada Cumhurbaşkanımız üzerinde arz ediyorum. Hiçbir zaman kırgınlık, küskünlük olmayacak. Bugün karşılarken kendim seçerek afişini astığım gibi sayın Cumhurbaşkanıma, devlet başkanıma, Trabzon sizinle diye arz ediyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

 

SOYLU, ALKIŞ TUAFANI İLE KÜRSÜYE GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ismi anons edildiğinde büyük bir alkış tufanıyla kürsüye geldi. Soylu, “Eğitimden sağlığa, ulaşımdan güvenliğe bu ülkede tarihi dönüştürdünüz. Bunu yaparken hem zihniniz, hem de uğraşınızın bir tarafı bu güzel şehir oldu. Trabzon’a da güzel hizmetler verdiniz. Trabzon7a milletvekili olduğumda bu şehri Türkiye standartlarının üstünde olması için ortaya koyduğunuz irade hem bizim hem de çalışma arkadaşlarımın işini kolaylaştırdı. Şimdide inşallah 2019 Mart seçimlerinde de Trabzon’a, burada ki dava arkadaşlarınız, inanıyoruz ki güveniyoruz ki Türkiye’de diğer vilayetlere bir şey söylemek istemem ama Trabzon’dan buradan alacağınız güç önümüzde ki 4,5 yılda sizi hem dünyada hem de Türkiye’de o kadar güçlü işler yaptıracak…”

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TRABZON'UN UŞAKLARUNA DA BU YAKIŞUR Bizde uzaktan sevmek olmaz dedik 5 aylık aranın ardından sizlerle hasret gidermeye geldik. Bugün bir kez daha siz Trabzonlu hemşehrilerimle özlem gidermenin bahtiyarını yaşıyorum. Burada Trabzon’un tüm ilçelerinde ki, mahallelerindeki vatandaşlarıma en kalbi selamlarımı iletiyorum Kısa bir süre önce Karadeniz’in azgın dalgaları arasında ahirete intikal eden balıkçı kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Trabzon Belediye Başkan adayımızda biraz sonra birlikte huzurlarınızla olacağımız ilçe adaylarımızı gönülden kutluyorum. İnşallah son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Trabzon yine kendine, tarihine, asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum. Trabzon ile beraber bütün Karadeniz’in dosta güven, demokrasi düşmanlarına korku verecek bir oy oranı ile tercihlerini AK Parti’nin Gönül Belediyeciliğinden yana kullanacaklarına inanıyorum. Trabzon’a her geldiğimde şu muhteşem manzara ülkemizin ve milletimizin geleceği hususunda bizlere çok büyük umut aşılıyor. Sizlerden bu heyecanı Karadeniz gibi set vurulamayan bu coşkumuzun 31 Mart gecesi sandıklar açılana kadar devam ettirmenizi bekliyorum. Trabzon ile yine el ele gönül gönüle verecek, her zamankinden daha çok çalışarak daha çok koşturarak ve inşallah bir kez daha AK Parti’nin zafer sancağını şehrimizin tepesinde dalgalandıracağınıza inanıyorum.


ŞALPAZARI VE ÇARŞIBAŞI'NIN

MHP'Lİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin iki ilçeden başkan aday göstermediğini belirterek MHP'yi desteklediklerini açıkladı.

 

Erdoğan, ''AK Parti olarak Çarşıbaşı ve Şalpazarı’nda biz aday göstermiyoruz. Cumhur ittifakı kapsamında Çarşıbaşı’nda MHP adayı Mümin Nuhoğlu'nu destekliyoruz. Şalpazarı'nda da Cumhur ittifakı kapsamında MHP adayı Refik Kurukız'ı destekliyoruz'' dedi.

İŞTE AK PARTİ TRABZON

İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

AKÇAABAT : Osman Nuri Ekim (Yeni)

ARAKLI        : Recep Çebi (Mevcut Başkan)

ARSİN           : Muhammet Sait Gürsoy (Yeni)

BEŞİKDÜZÜ            : Harun Demirci (Yeni-Mevcut İlçe Başkanı)

ÇAYKAYA   : Hanefi Tok (Mevcut Başkan)

DERNEKPAZARI: Mehmet Aşık (Mevcut Başkan)

DÜZKÖY      : Yılmaz Ankara (Yeni)

HAYRAT       : Salih Öztel (Yeni)

KÖPRÜBAŞI            : Ali Aydın (Yeni)

MAÇKA        : Koray Koçhan (Mevcut Başkan)

OF                  : Salim Salih Sarıalioğlu (Mevcut Başkan)

ORTAHİSAR: Ahmet Metin Genç (Mevcut Başkan)

SÜRMENE    : Rahmi Üstün (Mevcut Başkan)

TONYA         : Osman Beşel (Mevcut Başkan)

VAKFIKEBİR: Muhammet Balta (Mevcut Başkan)

YOMRA        : İbrahim Sağıroğlu (Mevcut Başkan)

ÇARŞIBAŞI  : Mümin Nuhoğlu (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı-Yeni)

ŞALPAZARI : Refik Kurukız (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı-Mevcut Başkan)

 

 

OF: Salim Salih Sarıalioğlı

1967 yılında Of' ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Of'ta tamamladı. KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun olan Sarıalioğlu, 1993 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.'de çalışmaya başladı. 1995 yılında Of Belediyesi'ne geçiş yaptı. Fen İşleri birimindeki 18 yıllık görev süresinin ardından 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti'den Of Belediye Başkanı Adayı oldu. Of Belediye Başkanlığına seçilen Sarıalioğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

ÇAYKARA: Hanefi Tok

1967 yılında Çaykara Eğridere Köyü’nde doğdu. İlk ve Orta öğrenimimi Çaykara'da, lise öğrenimini Trabzon Lisesi'nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünü 1988 yılında tamamlayarak mezun oldu. 1990 yılında vatani görevimi Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra ticarete atıldı. 2001 yılında Çaykara AK Parti Kurucu İlçe Başkanı olarak atandı ve iki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti'den Çaykara Belediye Başkanı Adayı oldu. Çaykara Belediye Başkanlığına seçilen Tok, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

DERNEKPAZARI: Mehmet Aşık

1966 yılında Dernekpazarı Kondu mahallesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Dernekpazarı'nda okudu. 1982-1983 Eğitim öğretim yılında Trabzon Lisesi'nden Mezun oldu. 1983 Yılında KTÜ Tıp Fakültesi'ni kazanıp 1989 yılında mezun oldu. Aynı yıl Denizli'nin Tavas ilçesi Konak Kasabası Sağlık Ocağı'nda göreve başladı. 1991 Yılında Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne tayin oldu. 2010 yılına kadar doktor ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2010-2014 yılları arasında Özel Yıldızlı Güven Hastanesinde Başhekim Yardımcısı ve Kalite Yönetim Direktörü olarak görev yaptı. Özellikle Kalite Yönetimi, Proje Yönetimi, İletişim Becerileri, Hasta Hakları konularında sertifikalı eğitimler aldı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti'den Dernekpazarı Belediye Başkanı Adayı oldu. Yapılan seçimin ardından Dernekpazarı Belediye Başkanlığına seçilen Aşık, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

HAYRAT: Salih Öztel

1978 yılında Trabzon Of ilçesinde doğdu. Memur ailenin çocuğu olması sebebiyle ilk ve orta öğrenimini Sivas'ın Divriği ilçesinde okudu. Ardından 2 yıl medrese eğitimi aldı.

Of İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitimine devam eden Öztel, Hopa İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Üniversitesi Ön Lisans bölümünden mezun oldu.

2001 yılında kurulan AK Parti'de Hayrat kurucu ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2002-2007 yılları arasında İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. Askerlik görevinin ardından 2010 yılında Hayrat AK Parti İlçe Başkanlığına atandı. 30 Kasım 2018 tarihinde görevinden istifa ederek Hayrat Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunda bulundu. Salih Öztel evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21