banner80

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eren’in ailesine anahtarını teslim etti

Maçka’da düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Eren Bülbül’ün ailesi için Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan evin anahtarı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından annesine teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eren’in ailesine anahtarını teslim etti
banner71

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de meydana gelen olayda, PKK terör örgütü mensuplarının saklandıkları yeri güvenlik güçlerine gösterirken çıkan çatışmada şahadete ulaşan 15 yaşında Eren Bülbül’ün ailesi için Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılan ev tamamlandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon meydanında gerçekleştirdiği miting programında evin anahtarını anne Ayşe Bülbül’e teslim etti. Erdoğan, Ayşe Bülbül’e Eren gibi kahramanlar yetiştirdiği için teşekkür etti.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılının Ekim ayında yapım çalışmalarına başlanılan evin inşaatı kış aylarında da sürdürüldü. Ailenin isteği üzerine olayın meydana geldiği bölgede inşa edilen ev, yine ailenin istediği şekilde dizayn edildi. Tefrişatı da Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan ev, Bülbül ailesine anahtar teslim olarak takdim edildi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan Saral
Ihsan Saral - 3 yıl Önce

Bir şehit annesi, seçim meydanlarında bu şekilde bir davranışı hak etmiyor. Hayır işleri ne zamandan beri böyle yürütülür oldu?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21