banner80

Çömlekçi II. etapta hak sahiplerine 112,7 milyon TL

Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından sürdürülen Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çömlekçi II. Etap Kentsel Dönüşüm alanında hak sahiplerin 112,7 milyon ödeme yapıldı.

Çömlekçi II. etapta hak sahiplerine 112,7 milyon TL
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sürdürülen Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çömlekçi II. Etap Kentsel Dönüşüm alanında hak sahipleri ile anlaşmalara devam ediliyor.

 

61 bin 140 m2’lik alandaki arsa ve konutlarda bulunan 3 bin 947 hissenin 2 bin 168’i anlaşma usulü ile hak sahiplerinden satın alındı.

 

Bu kapsamda hak sahiplerine 112,7 milyon TL’nin ödemesi gerçekleştirilirken geri kalan tutarların ödenmesi işlemlerine devam ediliyor.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çömlekçi II. etapta yıkım çalışmalarını da sürdürüyor. 324 binanın bulunduğu alanda 52 binanın yıkımı tamamlandı. Bölgede yıkım çalışmalarına aralıklarla devam ediliyor.

 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hak sahibi vatandaşlara anlaşma sürecine gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti.

 

Çömlekçi I. Etap Kentsel Dönüşüm Alanında kamulaştırmaların tamamlanmasının ardından II. Etap Kentsel Dönüşüm Alanında anlaşma usulü ile satın alma işlemlerinin sürdürüldüğünü hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Çömlekçi Kentsel Dönüşümü etap etap gerçekleştirilecek olan dev bir projedir. Oldukça yüksek bir maliyete sahip olan bu dev proje tamamlandığında Trabzon şehir merkezinin çehresi tamamen değişecektir” dedi.

 

Başkan Gümrükçüoğlu, Çömlekçi I. etapta olduğu gibi II. etapta da anlaşma ve yıkımların tamamlanmasının ardından her iki etap için hazırlanan projenin uygulamasına geçileceğini sözlerini ekledi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21