Çaykur 500 işçi alımı için ilana çıktı

Çaykur; Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikaları için 200 geçici çay eksperi ve 300 geçici beden işçisi alımı için ilana çıktı. Başvurular 22-26 Mart tarihleri arasında İŞKUR üzerinden internet aracılığı ile yapılacak.

Çaykur 500 işçi alımı için ilana çıktı

Çaykur, Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu 200 geçici çay eksperi ile 300 geçici beden işçisi alımı için ilana çıktı.

200 Çay Eksperi 2 yıllık mezunlardan

200 Çay Eksperi, 2 yıllık Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunları arasından belirlenecek olup başvurular KPSS Puanı ile yapılacak ve işe alımlar da puan sıralamasına göre yapılacak.

300 Beden İşçisi Erkek

300 Beden İşçisi (Tahmil-Tahliye) ise 18-50 yaş arası en az ilkokul mezunu erkek adaylar arasından belirlenecek. Başvurularda ayrıca ikamet şartı da aranacak.

Çay Eksperleri Rize Cumhuriyet Fabrikası bünyesinde işe alınarak ihtiyacı olan fabrikalara dağıtılacak. Beden İşçileri ise Fabrika bazlı belirlenmiş olup, başvurular her fabrika için ayrı ayrı yapılacak.

Rize ilinde bulunan toplam 34 fabrikada 210 beden işçisi işe alınırken, Trabzon’da 8 fabrikada 60, Artvin’de 4 fabrikada 25 ve Giresun’da Tirebolu Fabrikası için de 5 işçi alımı yapılacak.

Of’a 40, Hayrat’a 10 işçi

Çaykur tarafından Of’ta bulunan çay fabrikalarına 40 işçi alınırken, Hayrat Çay Fabrikasına 10, Araklı ve Sürmene Çay Fabrikalarına da 5’er işçi alınacak.

İşte Of’taki 40 işçinin dağılımı;

Bölümlü 5

Çamlı 5

Eskipazar 10

Karaca 10

Of 10

ÇAYKUR tarafından yapılan açıklama şöyle;

İş başvurusunda bulunacak geçici çay eksperi adaylarının;

1- MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu,

2- 2020 KPSS Ön lisans P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olması,

İş başvurusunda bulunacak geçici beden işçisi (tahmil-tahliye) adaylarının;

18- 50 yaş aralığında,

Erkek,

En az İlkokul mezunu,

Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme,

Şartlarını taşımaları gerekmektedir.

İşe girmek isteyen işçi adayları 22.03.2021 – 26.03.2021 tarihileri arası 5 iş gününde İş Kurumu İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla veya Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir. İşçi adayları ikamet ettikleri İl için bildirilen işyerlerimizden sadece biri için iş başvurusu yapacaktır. Birden çok işyeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

çay eksperi başvuruları Teşekkülümüze bağlı Cumhuriyet Çay Fabrikası için ilana çıkılarak alınacak akabinde başvuruları kabul edilen çay eksperleri adayları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlemler tesis edilerek Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerindeki ihtiyaçlı fabrikalarımıza işe girmeye hak kazananların dağıtımı yapılacaktır.

Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde işe alınacak geçici beden işçileri, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10.00 da Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda İŞKUR nihai listeleri esas alınarak noter huzurunda yapılacak olan kura çekimiyle belirlenecektir. İşe girmeye hak kazanan işçiler talep ettikleri işyerine 2021 yılı yaş çay kampanyası açılışından itibaren işe başlatılacak, işe başlamayan veya istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin yerine yine noter kura sıralamasında belirlenen yedek listedeki sıralamaya göre işyerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İş Kur İl Müdürlüğünce yapılacaktır.

Teşekkülümüzün Kamu Kuruluşu olması nedeniyle işe alacağı işçileri İş Kurumu İl Müdürlüklerinden almasında yasal zorunluluk bulunduğundan gerek Genel Müdürlüğümüze ve gerekse Fabrikalarımıza verilen iş başvuru dilekçeleri geçerli değildir.

Bir işçi adayı ikametinin bulunduğu İle bağlı bir fabrikaya başvuruda bulunacak, birden çok fabrikaya başvurdukları tespit edilenler veya ikamet ettiği İl dışındaki bir işyerimize başvuruda bulunanların işlemlerinin tümü iptal edilecek ve işe giriş kurasına alınmayacak, kurada işe girmeyi hak etse bile ilgili işçi adayı ile sözleşme yapılmayacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21