Büyükşehirden yoğun yağmur mesaisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentte etkili olan sağanak yağış nedeniyle herhangi bir aksaklık yaşanmaması için il genelinde çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Büyükşehirden yoğun yağmur mesaisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısını yaptığı yoğun yağış ve su baskınlarına karşı aldığı önlemler doğrultusunda il genelinde meydana gelen su birikintileri ve baskınlarına anında müdahale ediyor. Uyarı üzerine tüm hazırlıklarını yapan ve sahada konuşlanan Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ ekipleri, sağanak yağış nedeniyle sorun yaşanan bölgelerde herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek adına çalışmalarını yürütüyor.

18 İLÇEDE 135 PERSONEL SAHADA

Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ ekipleri, bu sabah saatlerinden itibaren etkisi artıran sağanak yağışın büyük sorunlara neden olmaması adına 18 ilçede 135 personel ile saha çalışmalarına devam ediyor. Yağış öncesi tüm hazırlıklarını yapan TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, il genelinde oluşan su baskını, taşkın ve tıkanıklıklara 5 kepçe, 9 kanal açma, 8 vidanjör, 23 araç ile müdahalede bulunuldu. Karayolları geçişlerinde, alt geçitlerde, ev, bahçe ve iş yerlerinin içinde biriken sular ekipler tarafından tahliye edilirken yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor.

İHBARLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

Yoğun yağış nedeniyle sorun yaşanan yerlerden gelen ihbarlar anında değerlendirmeye alındı. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin, ‘0561-6161100’ numaralı WhatsApp İhbar Hattı, Alo 153 çağrı merkezi ve ALO 185 TİSKİ MAVİ HAT’ta iletilen tüm ihbarlara TİSKİ ekipleri tarafından geri dönüş ve sorunlara anında müdahale gerçekleştirildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21