Büyükşehirden personele etik semineri

Etik Haftası etkinlikleri kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından personele “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” konulu hizmet içi eğitim semineri verildi.

Büyükşehirden personele etik semineri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, personele yönelik “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” konulu hizmet içi eğitim semineri verildi.

 

25-31 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan “Etik Haftası” kapsamında düzenlenen seminerde, İç Denetçi Nurettin Merdan sunumuyla personeli bilgilendirdi.

 

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminerde, belediye çalışanlarına hitap eden Merdan, etik hakkında konuşmak ile etik davranış sergilemek arasındaki farklara değindi.

 

İnsanların da kurumların da değerleri ile yaşadığını kaydeden Merdan, “Ne kadar müfettiş koyarsanız koyun, ne kadar denetim yaparsanız yapın bazı olumsuzlukları engelleyemezsiniz. Bunları engellemek için ‘etik’ değerlerin harekete geçmesi lazım. Etik değerlerin uygulandığı ortamda söz konusu olumsuzluklar da olmaz. Etik yönetim kamu yararının her zaman üstün tutulup etik davranış ilkelerinin A’dan Z’ye uygulanmasıdır. Vicdan bir pusula gibidir. Ona uyan doğruyu bulur” ifadelerini kullandı.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyenin ilgili birimleri aracılığıyla farklı konu başlıklarındaki hizmet içi eğitim faaliyetlerinin sürdürüleceği bildirildi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21