Büyükşehir’den kar mücadelesi

Trabzon'da dün gece başlayan kar yağışı, 102 mahallenin yolunu ulaşıma kapattı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapanan yolların açılması için çalışma başlattı.

Büyükşehir’den kar mücadelesi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte şehir genelinde kar ve buzla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Dün gece saatlerinde orta ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Araklı, Düzköy, Şalpazarı ve Tonya ilçeleri yoğunlukta olmak üzere ilçelerde 102 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Orta ve yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ortahisar ilçesi başta olmak üzere ilçe merkezlerinde de buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

İVEDİLİKLE MÜDAHALE EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, mahalle yollarını ulaşıma açma çalışmalarına günün ilk ışıkları ile başlandığı belirtilerek, "Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, dün gece itibarıyla şehrimizin orta ve yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı sonrası kapanan yollara ivedilikle müdahale etmiştir. İlçe belediyelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Kar yağışının sabah saatlerinde kesilmesi ile birlikte 102 mahallemizde yol açma çalışmalarımız hassasiyetle devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri dün gece itibari ile başlayan kar yağışının ardından kapanan 102 köy yolunun 82'ini açarak ulaşımı sağladı. Ekipler geriye kalan 20 köy yolunu da bu gece itibariyle açmayı hedefliyor.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21