Büyükşehir’den bayram mesaisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla uygulamaya konulan tedbirler, vatandaşlardan tam not aldı.

Büyükşehir’den bayram mesaisi

Kurban Bayramı tedbirlerini eksiksiz uygulayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, birçok biriminde nöbetçi ekipler oluşturarak, vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşıladı. Bayram süresince Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından merkez mezarlıkların girişlerine tak kurularak giriş çıkışların kontrolü sağlandı. Ayrıca mezarlık ziyaretinde bulunanlara maske ve kolonya dağıtımı yapıldı. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ise bayram süresince tüm ortak kullanım alanları ve araçlarda belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi.

MASKE DAĞITIMI YAPILDI

Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kurban Bayramı öncesinde aldığımız tedbirleri bayram boyunca eksiksiz uygulamak adına ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin çalışma gerçekleştirdi. Bayram sevincine gölge düşmemesi adına vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda sürekli olarak uyarılarda bulunduk. İlgili tüm birimlerimiz teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezde bulunan mezarlıklarımızda tüm ziyaretçilerimize maske ve kolonya dağıtımı yapıldı. Bunların yanı sıra halkımızın içi rahat şekilde bayram geçirmesini sağlamak adına ortak kullanım alanlarında belirli aralıklarla dezenfeksiyon işlemi yürüttük. Bayram boyunca kurallara uyarak bizlere yardımcı olan vatandaşlarımızla birlikte bir Kurban Bayramı’nı daha en güzel şekilde tamamlamanın memnuniyeti içerisindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21