Büyükşehir vektörle mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, vektörle (hastalık yayan canlı) mücadelede kış mevsimi çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Konu ile ilgili şikayet ve talebi olan vatandaşlar Alo 153 nolu hattını arayabilirler.

Büyükşehir vektörle mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan 10 ekip ile 18 ilçenin rögar, kirli su ve yağmur suyu giderleri ilaçlanarak, vektörle mücadele çalışması yürütülüyor. Kent genelinde sivrisinek, karasinek ve kemirgenler gibi canlılarla kış mücadelesini sürdüren ekipler, Covid-19 kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarına da devam ediyor.

SAĞLIĞI TEHDİT ETMEYECEK DÜZEYDE TUTULUYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz, Trabzon’u daha temiz daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek ve toplum sağlığını korumak adına, 18 ilçemizde vektörle mücadele çalışmalarına yoğun şekilde devam etmektedir. Kentimizde vektörle mücadele hizmeti ile sivrisinek, karasinek, fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülâsyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması hedeflenmektedir. Vatandaşlarımız da Alo 153 nolu hattımızı arayarak bu yöndeki şikayet ve taleplerini iletebilirler. Öte yandan koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, ilk günden itibaren yoğun şekilde yürüttüğümüz dezenfeksiyon çalışmalarımız da sürmektedir. Gerek vektörle mücadele gerekse de dezenfeksiyon çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21