Büyükşehir ve TİSKİ 221 memur alacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere toplam 221 memur alımı yapılacak.

Büyükşehir ve TİSKİ 221 memur alacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı gerçekleştireceklerini açıkladı.

 

BÜYÜKŞEHİR’E 170, TİSKİ’YE 51

Büyükşehir Belediyesi bünyesine çeşitli niteliklerde Lisans, Ön Lisans ve Lise düzeyinde eğitim görmüş ve KPSS puanıyla 82 itfaiye eri ile 88 zabıta memuru olmak üzere toplam 170 memur alacak.

 

TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesine de yine çeşitli niteliklerde Lisans mezunu 14 mühendis ve 2 kimyager, Ön Lisans mezunu 5 tekniker, Meslek Lisesi mezunu 8 teknisyen, Lisans mezunu 20 V.H.K.İ ve 2 memur olmak üzere toplam 51 memur alınacak.

 

BAŞVURULAR 6-12 ARALIK ARASI

Toplamda 221 personel alımı yapılacağını kaydeden Başkn Gümrükçüoğlu; “Alımlar Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacaktır. Tüm alımlarda KPSS şart bulunmakta olup Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün resmi internet sitelerinde memur alım ilanlarımız yayımlanmaktadır. Alınacak personelin sınıfı, unvanı, derecesi, adedi, KPSS puan türü, KPSS taban puanı, nitelikleri, başvuru şekli, başvuru zamanı gibi tüm ayrıntılar ilanlarımızda yayımlanmıştır. Başvurular 6-12 Aralık tarihlerinde alınacaktır. Başvuru şartlarına uygun bulunan hemşehrilerimin bu süre zarfında başvurularını itina ile gerçekleştirmeleri önem taşımaktadır” diye konuştu.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21