Büyükşehir Ukome toplantısı yapıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur Başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Ukome toplantısı yapıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri değerlendirildi. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, toplu taşıma araçları ve taksilerde tarife değişikliğine gidildi. UKOME üyelerinin aldığı karara göre, Ortahisar ilçesinde hizmet veren dolmuşlarda yeni tarife sivil 4 lira, öğrenci 3 lira oldu. Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarında ise Ortahisar ilçesi tam 2,5 lira, indirimli 2 lira ve öğrenci 1,5 lira olarak belirlendi.

E-SCOOTER UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

Toplantıda alınan bir diğer karara göre Trabzon’da E-Scooter uygulaması, bir ilk olarak hayata geçirildi. Karar kapsamında 170 adet E-Scooter, Ganita ile Akyazı Stadı arasında, Üniversite, Kalkınma ve Konaklar mahallelerinde bulundurulacak.

MAÇ SAATLERİNDE TRAFİĞE ÇIKAMAYACAKLAR

Ağır tonajlı araçların saat 17.00-18.00 saatleri arası, Trabzonspor’un maç saatlerinde ve trafiği olumsuz şekilde etkileyecek kazalarda şehir merkezine girişleri yasaklanacak. Bahse konu araçlar belirtilen durumlarda diğer ilçelerdeki bekletme ve park etme yerlerinde bekletilecekler.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 02:30

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21