Büyükşehir meclisi Aralık ayı ilk toplantısı yapıldı

Büyükşehir Belediye Meclisinin Aralık ayı ilk toplantısında Başkan Zorluoğlu Büyükşehir Belediyesinde yapılan yeni atamalarla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Büyükşehir meclisi Aralık ayı ilk toplantısı yapıldı

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin Aralık ayı ilk toplantısı, Başkan Murat Zorluoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu, toplantı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi.

TEDBİRLERE AZAMİ RİAYET ETMELİYİZ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında aralık ayı toplantılarında sadece gündem maddelerini görüşmek istediklerini belirten Başkan Zorluoğlu, Meclis üyelerinin de bu konuda olurunu aldı. Salgın nedeniyle hem ülke hem şehir olarak çok hassas bir dönemden geçildiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Yaşamımızın her alanında bu hastalıkla ilgili tedbirlere azami riayet etmemiz bir zarurettir. O bakımdan Meclis toplantılarımızda da elimizden geldiğince bu hassasiyeti yansıtmak durumundayız. Meclisimizin de uygun görmesi halinde bu ay yapacağımız toplantılarda sadece gündemi görüşmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

3 YENİ ATAMANIN 2’Sİ KADIN

Kanuni bir zorunluluk olarak Büyükşehir Belediyesinde yapılan yeni atamalarla ilgili Meclis üyelerine bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesinde yönetici atamalarında Belediye Başkanının ilk toplantıda Meclis’e bilgi verme zarureti vardır. Bu noktada, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığında bir değişikliğe gittik. Eski başkanımız Süleyman Aydın’ın yerine Vergi Müfettişi İdris Aktaş’ı atadık. Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığında eski başkanımız Davut Çelik’in yerine Hanife Yetim’i görevlendirdik. 1. Hukuk Müşavirliğinde de vekaleten görev değişikliğine gittik. Eski Başkan Vekilimiz Avukat Kubilay Ay’ın yerine, Avukat Emine Usta’yı 1. Hukuk Müşaviri olarak görevlendirdik. Burada dikkatten kaçmaması gereken husus, 3 atamamızın ikisinin kadın olmasıdır. İnşallah bu arkadaşlarımız bize güç katacak ve daha kaliteli, daha etkin hizmet sunma yarışında bizlere önemli destek vereceklerdir. Daire başkanlığı görevinden alınan Süleyman Aydın, Davut Çelik ve Kubilay Ay’a bu zaman kadar yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Yine ekibimizin bir parçası olarak bizimle çalışmaya devam edecekler” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Zorluoğlu’nun kısa süren bilgilendirmesinin hemen ardından Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis toplantısı, 19 gündem maddesinin görüşülüp, ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21