Büyükşehir Havalimanı pistini temizledi

Kar nedeniyle uçuşların kapalı olduğu Trabzon Havalimanının pisti Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizlenerek hava trafiğine açıldı.

Büyükşehir Havalimanı pistini temizledi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yoğun kar yağışı alan Trabzon’da sürdürülen çalışmaları yerinde denetlerken kar nedeniyle hasar meydana gelen işyerlerini de ziyaret etti.

 

Ortahisar ilçesinin Pazarkapı Mahallesi’nde kar nedeniyle çatısı çöken işyeri ile Arsin OSB’de kar nedeniyle hasar meydana gelen işyerini ziyaret eden Başkan Gümrükçüoğlu, herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olayı yaşanmadığını ifade ederken, “Meteoroloji verilerine göre son 57 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı şehrimizde birkaç noktada daha küçük sayılabilecek çökme olayları meydana geldi. Şükürler olsun ki can kaybı ya da yaralanma olayı yaşanmamıştır. Maddi hasarlar kısa sürede telafi edilir” diye konuştu.

 

Öte yandan Trabzon Havalimanı’nın pisti de Büyükşehir Belediyesi ekiplerince temizlenerek hava trafiğine açıldı. Bu noktada gerçekleştirilen çalışmaları da yerinde inceleyen Gümrükçüoğlu, Trabzon’un her noktasında kar mücadelesi çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21