Büyükşehir cuma namazı öncesi seccade ve dezenfektan dağıttı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 10 hafta aradan sonra kılınan Cuma Namazı öncesinde cemaate seccade ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdi.

Büyükşehir cuma namazı öncesi seccade ve dezenfektan dağıttı

Normalleşme adımları çerçevesinde uzun bir aranın ardından bugün ilk kez cemaatle namaz kılındı. Cuma namazı öncesi cami avlularında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak saf düzeni sağlandı. Tek noktadan giriş yapılan camilerde kılınan namaz sırasında güzel görüntüler oluştu.

CAMİLERDE BİR DİZİ TEDBİR ALINDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, cuma namazı öncesi belirlenen camilerde bir dizi önlem aldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından sosyal mesafe kuralını belirtmesi için 5 bin adet sticker bastırılarak Zabıta ekipleri tarafından cami avlularına yapıştırıldı. Zabıta ekipleri ayrıca cemaate seccade ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirildi. Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri ise 18 ilçede bulunan camilerde dün başlattığı temizleme çalışmalarına bugün öğle saatlerine kadar ara vermeden devam etti.

RABBİM İBADETLERİMİZİ KABUL EYLESİN

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, camilerin yeniden toplu ibadete açılmasından mutluluk duyduğunu belirterek “Hasretimiz bugün sona erdi. Uzun zamandır toplu namaz kılamıyorduk. O nedenle bugün güzel bir gün geçiriyoruz. Hepimizin ortak gayretleri, sabrı ve duyarlılığı ile normalleşme adımları atmaya başlamış bulunmaktayız. İnşallah bu çabamız tamamen sonuç verir ve yakın zamanda eski normal günlerimize dönebiliriz. Rehavete kapılmadan belirtilen kurallara uyalım ki, Allah bizlere bir daha toplu namazlarımızdan uzak kalmayı nasip etmesin. Rabbim tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin ibadetlerini kabul eylesin” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 23:00

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21