Büyükşehir Belediyesinin spor merkezleri yoğun ilgi görüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin spor merkezleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesinin spor merkezleri yoğun ilgi görüyor
banner71

Cemal Kamacı Spor Salonunun yanı sıra Kalkınma Mahallesi Gençlik Merkezi, Erdoğdu Gençlik Merkezi, Esentepe Mahallesi Çocuk Eğitim ve Gençlik Merkezi ile Kent Konağı’nda bulunun spor merkezlerinde yaklaşık bin vatandaş spor yapıyor. Tesislerde spor yapanların 463’ü Büyükşehir Belediyesporun lisanslı sporcusu, yaklaşık 540’ı da sağlıklı yaşam için spor yapan vatandaşlardan oluşuyor.

 

Büyükşehir Belediyesinin spor tesislerinde spor yapan vatandaşlardan, kullandıkları tesislere ve öğrenci durumuna 15 ila 70 TL arasında ücret alınırken, Büyükşehir Belediyesporun lisanslı sporcularından herhangi bir ücret alınmıyor.

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sağlıklı yaşam için her yaştan vatandaşın spor yapması gerektiğinin altını çizerken spor merkezlerinin vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her zaman spora ve sporcuya katkı sunmanın gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Vatandaşlarımız, Büyükşehir Belediyemizin spor tesisleri yanı sıra sahilde Beşirli ile Kemerkaya arasında yaptığımız 5.6 km’lik yürüyüş yoluna da büyük ilgi gösteriyor. Sağlıklı yaşam için vatandaşlarımızın spor yapmasını çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımız Belediyemizin spor tesislerinde antrenörler eşliğinde aerobik, fitnes ve diğer branşlarda spor yapma imkanı buluyorlar. Trabzon’da sporun daha da yaygınlaşması için katkılarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
oflu mali
oflu mali - 4 yıl Önce

OF YEREL BASINI OLARAK . OF KARETE TAKIMININ KISITLI İMKANLAR İLE ELDE ETTİĞİ BAŞARILARDAN BAHSETMEKTE SİZE PRİM KAZANDIRIR KEŞKE BU ELİNİZİN ALTINDKİ KÜÇÜK AMA BAŞARILI KARETE GRUBUNUDA TAKİP EDEBİLSENİZ... YAZIK.. MUMDİBİNE IŞIK VERMEZ MİSALİ....

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21