Büyükşehir Belediyesi Hocalı şehitlerini unutmadı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla Hocalı katliamının 25’inci yıldönümünde şehitler anıldı.

Büyükşehir Belediyesi Hocalı şehitlerini unutmadı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ermenilerin gerçekleştirdiği Hocalı katliamının 25’inci yıldönümünde şehitleri anma program düzenledi.

 

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen programda Prof. Dr. Mehmet Okur, Hocalı katliamını anlatan konferans ile katılımcılarla birlikte oldu.

 

Programda ayrıca Ermenilerin gerçekleştirdiği katliamı anlatan belgesel gösterimi ve fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Programda MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci de hazır bulundu.

 

HOCALI KATLİAMI

Hocalı Katliamı, Ermenilerin Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgali sırasında, 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan askerleri tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır. Saldırıda 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı hayatını kaybetmiş, 487 kişi sakat kalmış ve 1275 kişi esir düşmüştür. Ermeniler tarafından esir alınanlardan 68’i kadın ve 28’i çocuk toplam 150 kişinin yaşayıp yaşamadığı belli değildir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21