Büyükşehir Belediyesi 97 hastanın ayağına koştu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri 26 Ocak’tan itibaren il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle gerçekleştirdiği çalışmalar sırasında 97 hasta ihbarına müdahale etti.

Büyükşehir Belediyesi 97 hastanın ayağına koştu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi il genelinde kar mücadelesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken 112’den gelen hasta ihbarlarına öncelikli olarak müdahale ediyor.

 

Belediye ekipleri 26 Ocak’tan itibaren il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle gerçekleştirdiği çalışmalar sırasında 97 hasta ihbarına müdahale etti. 112’den gelen tüm ihbarlarda ivedilikle harekete geçen Belediye ekipleri vatandaşların kısa sürede en yakın sağlık kuruluşlarına ulaşımını sağladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca ulaşımı sağladığı mahallelere gelen talepler doğrultusunda erzak desteği de veriyor.

 

Öte yandan Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dün gece yarısı geç saatlerde Büyükşehir Belediyesi Kriz Merkezini ziyaret ederek çalışmaları yerinden takip ettiler.

 

Burada sürdürülen çalışmalar hakkında Vali Yavuz’u bilgilendiren Başkan Gümrükçüoğlu, kar mücadelesi çalışmalarının belli bir program dâhilinde gerçekleştirildiğini ifade ederken; hasta, mahsur kalma, cenaze işlemleri ve elektrik arızalarının giderilmesi için ilgili kurumdan gelen taleplere anında müdahale edildiğini söyledi.

 

Bu şekilde vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “112’den bizlere hasta ihbarı geldiğinde ekiplerimiz hemen harekete geçiyor. Söz konusu vatandaşımız şehrimizin neresinde olursa olsun evine ulaşılıyor ve sağlık ekiplerinin gereken müdahaleyi yapması sağlanıyor. Aynı şekilde bir noktada cenaze varsa oradaki çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. İlgili elektrik firması arızayı gidermek için bir nokraya ulaşmak isterse derhal gereğini yapıyoruz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21