Büyükşehir başarılı sporcu ve kulüpleri ödüllendirdi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ulusal ve uluslararası yarışma ve turnuvalarda başarılı olan sporcular ile spor kulüplerini ödüllendirdi. Törende 102 bireysel sporcu ile 8 kulübe yaklaşık 200 bin TL para ödülü verildi.

Büyükşehir başarılı sporcu ve kulüpleri ödüllendirdi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ulusal ve uluslararası yarışma ve turnuvalarda başarılı olan sporcular ile spor kulüplerini ödüllendirdi.

 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan ‘Sporda Başarı Ödül Töreni’ne’ Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal Öztürk, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, ASKF Başkanı Cahit Erdem, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uralaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Nihat Demir, daire başkanları, sporcular, antrenörler ve kulüp başkanları katıldı.

 

Törende konuşan Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin maliye payları gelirini artıracak yasanın gelecek ay TBMM’sine sevk edileceğini kaydederek, gelirlerinin artması ile birlikte spora ve sporcuya daha çok destek vermenin gayreti içerisinde olacaklarının müjdesini verdi. Törende 102 bireysel sporcu ile 8 kulübe yaklaşık 200 bin TL para ödülü verildi.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Cahit Erdem ferdi sporların, emek, özveri, çaba ve sabır istediğini kaydetti. Erdem, “ Bu sabırların da bir karşılığının alınması gerekiyor. 4 yıl önce Büyükşehir Belediye Meclisi’mizden Sayın Başkanımızın da himayelerinde çıkarttığımız ödül yönetmeliği doğrultusunda başarılı olmuş ferdi sporcularımıza ve amatör takımlarımıza ödül veriliyor. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Sporun gelişmesi ve başarıların artması için sporcuların onure edilmesi çok önemli. Verdiği desteklerden ötürü Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümürçküoğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Trabzon’un sporla anılan bir şehir olduğunu dile getiren İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal Öztürk, “Trabzon sporu seven, yarışmayı seven bir şehir. İnsanımız mücadeleci, ülkesini ve bayrağını seven ve ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil etmekten haz ve mutluluk duyan bir şehir. Elde edilen başarılar da antrenörlerimizin ve sporcularımızın fedakârca çalışmalarının sonucu. Şehrimiz son zamanlarda tesisleşmede çok önemli atılımlar yaptı. Şehrimizde sporcu sayısında çok önemli artışlar oldu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkamız ve Belediye çalışanları bizlere çalışmalarımızda her zaman destek veriyor. Sporcu sayısındaki artışlarla Trabzon olarak çok daha iyi yerlere gelerek başarılar elde edeceğiz” diye konuştu.

 

Başkan Gümrükçüoğlu ise törende yaptığı konuşmada aile ortamı içerisinde Trabzon ve ülke sporuna en iyi hizmeti yapmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Gümrükçüoğlu, “Burada çok güzel bir aile ortamı içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde Trabzon’un spor sevdalısı ve gönüllüsü olduğunun en büyük tablosunu oluşturmaktasınız. Sizlerle iftihar ediyoruz. Hepinizi çok sevip sayıyoruz.” Diye konuştu.

 

“Sizlerin şampiyonlukları ve dereceleri hiçbir zaman maddi pahası ölçülmeyen güzelliklerdir” diye sözlerine devam eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Sizlerin Başarıları maddiyatla ölçülmez. Elimizdeki imkânlar ölçüsünde sizlere her zaman katkıda bulunmanın gayreti içerisinde olduk. 2016 yılında başarılı olmuş sporcularımıza ödüllerini veriyoruz. 2017 yılanda başarıl olmuş sporcularımıza da ödüllerini 2018 yılında takdim etmeye gayret göstereceğiz. Bugün burada 102 bireysel sporcumuza 134 adet cumhuriyet altını ve şampiyon olmuş 8 spor kulübümüze de 47 bin olmak üzere yaklaşık 200 bin TL para ödülü vermiş olacağız. Bunlar aslında yetersiz. Büyükşehir Belediye yasasında bizim şehrimizin maliye paylarının artışı ile ilgili önemli bir kazanım elde etmek üzereyiz. Bu taslak önümüzdeki ay TBMM’sine sevk edilecek. Bu yasa tasarısı ile belediyemizin bir yıllık paylarındaki artışlarla birlikte nasip olursa spora ve sporcuya çok daha büyük destek verme imkânına kavuşacağız.” şeklinde konuştu.

 

Başkan Gümrükçüoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben Sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ veciz cümlesinde de belirttiği anlayışla barış içinde yarış içerisinde daha büyük başarılara ulaşacağınıza inanıyorum. İmkânlarımız ölçüsünde sizlere verdiğimiz desteği daha da artırma gayreti içerisinde olacağımızı belirtir, spora ve sporcuya destek veren tüm kurum kuruluşlara, antrenörlerimize, ailelerimize ve yöneticililerimize şükranlarımı sunuyorum ”şeklindeki ifadelerle sözlerine son verdi.

 

Ödül töreni başarılı sporcu ve kulüplere ödüllerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21