BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay istifasını sundu

Of Havadis’in Milletvekilliği için istifa edeceğini duyurduğu Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, milletvekili adaylığı için görevinden ayrıldı.

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay istifasını sundu

Atalay yaptığı yazılı açıklamada, 2015 Yılı 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Trabzon’dan AK Parti milletvekili aday adayı olmak üzere istifa ettiğini bildirdi.

 

Basında uzun yıllar çalıştıktan sonra, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri Genel Müdürlüğü görevine başlayan Atalay, 2000 yılında Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürlüğü görevine atandı.

 

2003 yılında başladığı Başbakan Başmüşavirliğinin ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne atandı. Genel Müdürlüğü süresince, Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Asbaşkanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

 

2003-2008 yılları arasında 6 yıl yürüttüğü Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden, 6. Spor Şurası ile jübilesini yaparak ayrılan Mehmet Atalay, Başbakan Başmüşaviri ve Uluslararası Spor Organizasyonları Başkoordinatörü olarak hizmete devam etti.

15 Aralık 2009'da Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'ne atanan Atalay, görevi boyunca yerel ve ulusal basına önemli destek sağladı. Of doğumlu Atalay, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21