Başkan Zorluoğlu Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı

Başkan Zorluoğlu, Türk Polis Teşkilatının 176'ncı kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Başkan Zorluoğlu Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Türk Polis Teşkilatının 176'ncı kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Türk Polis Teşkilatının kurulduğu ilk günden itibaren milletin güvenine layık olabilmek için büyük bir fedakarlık ortaya koyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Polisimiz bu milletin sadece öz evladı değil, aynı zamanda günlük hayatının da ayrılmaz bir parçası olmuştur. 176 yıldır her alanda çok büyük hizmetler yürüten Emniyet Teşkilatımız, bunları yaparken de hukuk devleti ve demokratik ilkelerden taviz vermeyen özelliği ile ön plana çıkmıştır. Çağdaş, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne bağlı, insan haklarına her şartta özen gösteren polis teşkilatımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

DEĞERLİ POLİSLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Türk Polis Teşkilatının gurur ve şerefle ortaya koyduğu hizmet anlayışına koronavirüs salgını sürecinde yenilerini eklediğini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Polisimiz tüm görevlerinin yanında, bir yılı aşkın süredir içerisinde bulunduğumuz pandemi şartlarında da ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımcı olma noktasında büyük gayret göstermektedir. Yine sokağa çıkma kısıtlamaları başta olmak üzere tüm zamanlarda kontrol noktalarında çok titiz bir çalışma örneği sergileyerek oluşabilecek tüm olumsuzlukları gidermek için özveriyle çalışmaktadırlar. Bu zor dönemin atlatılması adına gerçekleştirdikleri özverili ve gayretli çalışmalar nedeniyle değerli polislerimize gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176’ncı yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarken, şehit olan tüm kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21