Başkan Gedikli’den “Havuz” Teşekkürü

6360 Sayılı Kanun Kapsamında Havuza gönderilen üyelerinin istedikleri yerler yerleştiğini açıklayan Yol-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Gökhan Gedikli, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Gedikli’den “Havuz” Teşekkürü

Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli yaptığı açıklamada Büyükşehir yasasının ardından havuzda toplanan çalışanların yol ve yapı ustalarının ustalıkları ve deneyimlerine göre uygun işlerde çalışabilmeleri için iş kolumuzda çalışmış olan işçilerin Karayolları Bölge Müdürlüğü hizmetine verilmelerini talep etmiştik. Girişimlerimiz sonucunda 06.11.2014 tarihinde Trabzon’da norm kadro ve ihtiyaç fazlası personelden 231 işçi Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü, 41 işçi ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmiştir. Böylece ailelerin dağılması önlenmiş, yol ve yapı işlerinin ustalarının kendi meslekleri ile ilgili işlerde çalışması sağlanmıştır” dedi.

 

Gedikli; “Bu süreçte büyük emeği bulunan Trabzon Valimiz Sn. Abdil Celil Öz, Devlet Personel Başkanı Trabzonlu Hemşerimiz Sn. Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanımız Sayın Ramazan Ağar, Sendikamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve emeği geçen herkese üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Şimdi aynı diyalog başarısının Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde örgütlenerek 38 aydır kadrosunu beklemekte olan taşeron işçileri için gerçekleşmesini bekliyoruz. Yıllarını Karayolları Genel Müdürlüğüne veren, yargı kararı ile Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi oldukları kesin olan taşeron işçilerinin kadrolarının verilmesi tüm Ülkede olduğu gibi Trabzon şehrimizde de çalışanların en önemli beklentisi haline gelmiştir” dedi.

 

Haber-Foto : Arif AZAK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21